Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kuriant namų interjerą, reikėtų atsakingai rinktis kiekvieną detalę. Netgi funkcionalūs daiktai, tokie kaip serviravimo padėklai, gali tapti išskirtiniu interjero akcentu. Todėl dažnai padėklai naudojami ne tik pagal paskirtį, bet ir kaip dekoracijos ar puošmena namuose bei šventėse.

Kaip panaudoti serviravimo padėklus?

Anksčiau niekuomet nenaudojote serviravimo padėklo? Tai puikus daiktas, kuris gali pagelbėti ne tik kasdien, bet ir įvairių progų ir švenčių metu. Šis daiktas skirtas ne tik maistui pasidėti, jo pritaikymo galimybės gali būti daug platesnės.

    • Stalo puošimui. Serviravimo padėklas gali būti naudojamas kaip stalo centro puošmena. Pavyzdžiui, viduryje valgomojo stalo ant padėklo padėkite vazą su gėlėmis arba saldainiais. Taip padėklas taps interjero detale, o virtuvė atrodys jaukiau.

    • Interjero dekoracijoms. Labai dažnai serviravimo padėklai naudojami dekoracijoms namuose sukurti. Išskirtinio stiliaus stikliniai ar veidrodiniai padėklai su puošniais elementais yra puikus pasirinkimas. Toks padėklas gali būti naudojamas kaip laikiklis ar stovas namų kvapams, žvakėms, kitoms dekoracijoms. Taip dailūs serviravimui skirti padėklai gali būti naudojami svetainėje, vonioje, koridoriuje.

    • Svečių priėmimui. Žinoma, jog svarbiausia padėklų funkcija yra maisto serviravimas. O kai norisi prie stalo nunešti kelis kavos puodelius, saldaininę ar užkandžius, toks padėklas – ne tik patogus, bet ir stilingas pasirinkimas. Serviravimo padėklus labai patogu naudoti ir tuomet, kai reikia maistą pernešti į kitą kambarį, į terasą ar kiemą.

Kaip išsirinkti padėklą?

Kaip jau minėta, padėklų yra įvairių, tad rinktis tikrai yra iš ko. Kai jau žinote, kur naudosite padėklą, tuomet lengviau rinktis tą, kuris geriausiai atliks šią funkciją. Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į padėklo stilių. Jeigu naudosite padėklą maistui ar pusryčiams lovoje, reikėtų rinktis patogų, erdvų padėklą su rankenomis. Jeigu Jums reikalingas padėklas dekoracijoms namuose pasidėti, rinkitės veidrodinį padėklą, kurie geriausiai tiktų prie Jūsų interjero. Veidrodiniai padėklai taip pat pasirenkami ir įvairių švenčių dekoravimui. Jais puošiami šventiniai stalai. Ant tokio padėklo padėkojus kelias žvakes ir taures, sukursite išskirtinę šventinę dekoraciją.

Taip pat labai svarbu padėklo dydis ir forma. Dekoracijoms dažniausiai pasirenkami apvalūs padėklai, o serviravimui ir maisto nešimui – stačiakampiai serviravimo padėklai. Labai patogu namuose turėti kelis skirtingo dydžio ir formų padėklus, kuriuos galima būtų pritaikyti pagal poreikį.