Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
person holding black comb with hair dye
Photo by cottonbro studio on Pexels.com

Plaukai yra viena svarbiausių ir akį traukiančių mūsų išvaizdos detalių. Plaukų kosmetika – šampūnai, kaukės ir kondicionieriai, gali mums padėti juos puoselėti ir gražinti. Tuo tarpu plaukų dažai gali padėti pakeisti plaukų spalvą, kuri geriau pabrėš veido bruožus, suteiks pasitikėjimo, išskirtinumo ar pakeis neatpažįstamai.

Rinkoje galima rinktis iš labai didžiulės plaukų dažų pasiūlos. Kadangi jų yra tokia gausybė, gali būti itin nelengva išsirinkti, ypač jei nesate profesionalus koloristas, o priemones renkatės naudojimui savarankiškai, namuose. Todėl tam, kad pasirinktumėte teisingai, būtina apgalvoti keletą veiksnių, kurie gali padėti pasirinkti dažus, norint išgauti geriausius rezultatus.

Visų pirma, svarbu suprasti koks yra jūsų plaukų tipas ir jiems būdingą natūralią spalvą. Skirtingi plaukų tipai – tiesūs, banguoti, garbanoti jų ir spalvos – blondinė, brunetė, šanetė, skirtingai reaguoja į dažus. Pavyzdžiui, šiurkštesniems plaukams, reikėtų kitokių dažų, nei pridrėkintiems plaukams.

Svarbu apgalvoti kokiam periodui norimas dažytų plaukų spalvos rezultatas. Nuspręskite ar siekiate visam laikui drąsiai pakeisti spalvą, ar veikiau šiek tiek pagyvinti ar pablukinti keletai savaičių ar dienų. Šis sprendimas lems kokio tipo dažus – ilgalaikius ar laikinus galėsite pasirinkti. Ilgalaikiai plaukų dažai garantuoja nuolatinę spalvą, tuo tarpu laikini nusiplauna palaipsniui su kiekvienu plovimu.

Būtina atkreipti dėmesį ir į plaukų dažų sudedamąsias dalis, ypač jei jūsų galvos oda yra jautri arba esate alergiški tam tikroms medžiagoms. Paprastai ant dažų alergenai yra nurodomi. Jei nežinote ar išvardinti alergenai gali sukelti reakciją – prieš dažant visą galvą, atlikite greitą testą, ant nedidelio odos ploto ir stebėkite pojūčius. Jei baiminatės dėl galimo plaukų ar galvos odos pažeidimo, ypač dažant toli nuo natūralios spalvomis, verta pasidairyti į alternatyvias plaukų dažymo priemones be amoniako.

Nepamirškite, kad nepaisant kokios plaukų spalvos pageidautumėte, jūsų odos atspalvis yra bene svarbiausias veiksnys, ieškant plaukų dažų spalvos. Tam tikri odos atspalviai puikiai dera su šiltais atspalviais, kiti – su šaltesniais. Kai kyla neaiškumų dėl jūsų odos atspalvio, pasitarti su patyrusiu koloristu yra geriausia išeitis, kadangi būtent profesionalas gali padėti rasti tobulai tinkantį atspalvį būtent jums.

Ir žinoma, svarbiausia yra kokybė. Nors kokybiški plaukų dažai gali pareikalauti šiek tiek didesnių finansinių išlaidų, kokybiškesnių produktų nauda pasireiškia švelnesniu poveikiu ir patikimesne bei patvaresne spalva plaukams.