Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

planšetinis kompiuteris

Kompiuteris ar, juo labiau mobilusis telefonas, išmanusis telefonas, įrenginys, apie kurio įsigijimą svarstymų dažniausiai nėra: be pastarųjų tiesiog neįsivaizduojama komfortiška kasdienybė. Tuo tarpu planšetės su SIM kortele (ar įprastos, neturinčios skambinimo funkcijos) ne vieną priverčia pamąstyti, ar tai – iš tiesų reikalingas pirkinys, ar tiesiog ėjimas koja kojon su mada ir išmaniosios technikos kolekcijos papildymas.

Nuspręsti, ar planšetė reikalinga, visiškai paprasta – tereikia įvertinti savo poreikius. Jei jaučiate, jog būtų patogu (o kartais – netgi būtina) darbinį kompiuterį tampytis visur su savimi, atsakymas aiškus – laikas leistis į šio išmaniojo įrenginio paieškas (į kokius kriterijus atsižvelgti renkantis pastarąjį, pataria pigu.lt ekspertai). Jei turimus poreikius išpildo įprastas mobilusis telefonas, dar kartą pagalvokite, ar planšetės įsigijimas – protinga investicija.

Šiandieninėje rinkoje siūlomos planšetės mažai ką atsilieka nuo iš tiesų galingų kompiuterių. Aišku, ir pastarųjų kaina bus atitinkama, tad svarbiausią rinktis tą įrenginį, kurio teikiamos funkcijos bus maksimaliai išnaudotos. Specialistai pataria atkreipti dėmesį į žemiau pateiktus techninius planšečių parametrus.

SIM kortelė. Planšetės su SIM kortele leidžia prisijungti prie interneto (turi ne tik Wi-Fi ryšį, kaip visos planšetės, bet ir 3G/4G ryšio galimybę) bet kur ir bet kada, net ir nesant bevielio ryšio. Pastarųjų techniniai parametrai mažai kuo skiriasi nuo kitų planšečių, o kaina – tik šiek tiek didesnė.

Operacinė sistema. Šiandien siūlomos operacinės sistemos – Android, iOS, Windows. Kiekviena šių suteikia plačias naudojimosi galimybes, o pasirinkimą dažniausiai lemia pirkėjo įpročiai (tai yra kokia OS naudojama kompiuteryje ar mobiliajame telefone).

Baterija. Planšetės ekrano dydis proporcingas baterijos talpai. Jei planuojate naudoti planšetę darbo tikslais ar filmų peržiūrai, o ne tik trumpam naršymui internete, ieškokite talpesnės baterijos.

Kamera. Specialistai pabrėžia, jog planšetė nėra prietaisas, skirtas aukštoms kokybės fotografijoms ar video įrašams. Norint įsigyti įrenginį su geresne kamera, teks papildomai investuoti.

Ekrano dydis. Nuo 7 iki 12 colių: planšetės ekrano dydis susijęs ne tik su vaizdo kokybe, bet ir, kaip minėta, baterijos talpa.

Atmintis. Rinkdamiesi planšetę, atkreipkite į šios atminties dydį. Vėliau, prireikus daugiau vietos diske, susidursite su nepatogumais ir būsite priversti ieškoti talpesnio įrenginio.

Skyrę šiek tiek laiko planšetės techninių parametrų analizei, neabejotinai džiaugsitės geriausiu pasirinkimu.