Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Lauko baldai

Kaip grybai po lietaus dygstant naujos statybos namams bei kotedžams, terasos tampa įprastu interjero elementu. Aišku, šios statomos tikrai ne tam, jog būtų kur patogiai pastatyti rūbų džiovyklę: šiltuoju metų laikų pastarosiose verda aktyvus gyvenimas. Anot populiarios internetinės parduotuvės pigu.lt atstovo, lauko baldai – ta prekė, kuri sandėliuose ilgai neužsibūna. Tiesa, šiuos rekomenduojama pirkti ne susiviliojus žemiausios kainos pasiūlymu ar patrauklia nuotrauka, tačiau objektyviai įvertinus savo poreikius bei tokį reikšmingą parametrą kaip baldų medžiaga.

Lauko baldai skiriasi ne tik savo stiliumi, bet ir medžiaga, iš kurios yra pagaminti. Ši įtakoja ne tik baldo kainą, bet ir pastarojo patogumą bei ilgaamžiškumą.

Ratanas. Dažniausiai iš šios medžiagos pagamintus baldus vadiname tiesiog pintais iš vytelių. Ratanas – specialiai lauko baldų gamybai sukurta medžiaga, išsiskirianti ilgammžiškumu bei atsparumu UV spinduliams, drėgmei, karščiui bei kitiems nepalankiems veiksniams. Ant šios rūšies baldų patogu sėdėti, jie neįkaista, nesušąla, pasižymi tvirtumu.

Mediena. Jei teikiate pirmenybę tradiciniam interjerui, mediniai lauko baldai, suteikiantys jaukumo bei šiltumo, gali tapti puikiu pasirinkimu. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog mediena – medžiaga, jautri ultravioletiniams saulės spinduliams bei drėgmei, tad šiuos rekomenduojama įsigyti turint terasą ar kitą lauko patalpą su stogu.

Aliuminis. Aliuminio lauko baldai – dar vienas variantas, rekomenduojamas ieškantiems ilgaamžiškumo. Skėčiai, stalai, kėdės bei kiti lauko baldai, pagaminti iš šios medžiagos, yra atsparūs agresyviems aplinkos veiksniams bei rūdims. Šios medžiagos lengvumas garantuoja paprastą baldų perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Natūralus aliuminio vėsumas kai kuriais atvejais yra pliusas, tačiau vėsesniu oru priverčia ieškoti jaukumo suteikiančių minkštų pagalvėlių.

Metalas. Lauko baldai gali būti gaminami ne tik iš minėto aliuminio, bet ir kitų metalo rūšių. Šie tai pat vilioja tvirtumu, atsparumu, elegancija bei suderinamumu su skirtingu interjeru.

Plastikas. Jei terasoje ar kitoje lauko patalpoje praleidžiate nedaug laiko, didelės investicijos į šios rūšies baldus nebūtinos. Aišku, nedidelė plastiko kaina atitinka ir baldų kokybę, kuri, lygintant su kitomis medžiagomis, yra žemiausia.

Tekstilenas. Tai – iš plastiko ir poliesterio pagaminta medžiaga, derinyje su metalu ar medžiu naudojama minkštoms lauko baldų dalims. Ši yra nesunki, tvirta, atspari kenksmingiems aplinkos veiksniams.

Susipažinus su pagrindinėmis lauko baldų gamybai naudojamomis medžiagomis, kur kas paprasčiausią priimti objektyvų sprendimą, kuris variantas yra tinkamiausias konkrečiu atveju.