Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Įvairūs alpakų vilnos drabužiai tampa vis populiaresni, ypatingai, šaltuoju metų sezonu. Iš šio gyvūnėlio kailio pagaminti rūbai sulaiko mūsų kūno šilumą, maloniai glaudžiasi prie odos ir puikiai atrodo. Visgi, stilingi apdarai nėra vienintelis dalykas, kurį galima įsigyti, norint turėti kažką, pagamintą iš šio mielo gyvūnėlio kailio.

Alpakų vilnos gaminiai – tai sąvoka, į kurią įeina didelė įvairovė prekių. Pavyzdžiui, kai kurios parduotuvės siūlo ne tik megztinius ar paltus, tačiau ir paprastus siūlus, pagalves, antklodes, skaras. Žinoma, šio tipo gaminiai tikrai nėra itin pigūs, todėl, jeigu norite ko nors pigesnio, galite pasidairyti į alpakų vilnos kojines, šlepetes, pirštines, kepures ar šalikus. Taipogi, tai galėtų būti ir puiki dovana, pavyzdžiui, naujagimiui, mat tokio tipo drabužiai tikrai bus kokybiški ir svarbiausia – šilti.

Kodėl vertėtų rinktis būtent alpakos vilnos gaminius? Na, šio gyvūnėlio vilna yra minkštesnė nei kašmyras, taip pat šiltesnė ir lengvesnė nei, tarkime, avies vilna. Be to, alpakų vilna tinka ir alergiškiems žmonėms, ji yra ganėtinai ekologiška, mat vilnoje nesiveisia dulkių erkutės ar net kandys. Dar vienas privalumas – didelė spalvų įvairovė, todėl drabužių ar norimų gaminių pasirinkimas bus gerokai platesnis, jeigu mėgstate rengtis spalvingai. Alpakos vilnos drabužiai neretai pasižymi patvarumu, jie sunkiai plyšta, yra lengvai prižiūrimi. Būtent dėl šios priežasties, nusipirkę tokio tipo rūbą, galėsite būti ramesni, jog nereikės tuojau ieškoti kito. Kadangi alpakų drabužiai dažniausiai yra ganėtinai šilti, juos verčiau pasirinkti žiemos sezonui, tačiau, tam tikros skarelės ar kepurės gali tikti ir vėsiems vasaros vakarams, jeigu esate iš tų, kuriems neretai šalta.

Taigi, jeigu ieškote ilgaamžiškų, šilumą sulaikančių, lengvo pluošto, minkštų, ekologiškų, spalvingų drabužių – gaminiai iš alpakos vilnos gali būti būtent tai, ko norite. Jie tinkami ne tik apsirengti patiems, tačiau ir padovanoti kam nors, kas išties vertina kokybę. Todėl, jeigu vis dar dvejojate, kokią vilną pasirinkti, daugiau nebesvarstykite – alpakos vilnos gaminiai yra Jūsų atsakymas į šį klausimą.