Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kas bendro tarp daugiabučių gyventojų, tarp asmenų, kurie gyvena miesto centruose ir tarp tų, kurie gyvena nuosavuose namuose? Taip, garsai, kurie dažnai prikelia anksti ryte ir trukdo ramiai mėgautis gyvenimu. Garso izoliavimo medžiagos šiais laikais labai populiarios. Paprasčiausiai žmonės visą dieną judą vien tam, kad galėtų ramiai grįžę namo ilsėtis.

Garso izoliavimo medžiagos skirstomos pagal sudėtį. Galima atrasti labai platų bei skirtingų medžiagų pasirinkimą. Kadangi kiekvienas gyvenamasis plotas labai individualus – naudinga pasitarti su specialistu, kad pavyktų atrasti geriausią variantą.

Kaip garsai trukdo mums ilsėtis?

www.hibermate.com nuotr.
www.hibermate.com nuotr.

Garsai yra vienas iš tų dirgiklių, kuris trukdo mūsų smegenims ilsėtis. Tai labai svarbu ne tik vaikams, tačiau visiems žmonėms. Net neverta kalbėti apie tai, kad įkyrūs garsai vasaros metu trukdys panerti į sapnų karalystę. O jeigu pavyks užmigti – miegosite labai paviršiuje, kadangi net ir pats nejusdamas klausysite aplinkos.

Jeigu norite ilsėtis – aplinkos garsai taip pat labai trikdo ir neleidžia pailsėti. Apskritai tvirtinama, kad žmogus gali ilsėtis tik visiškoje tyloje. Tuomet jis geriausiai gali apgalvoti kasdieninius įvykius ir tuo pačiu atsipūsti po dienos darbų.

Kaip izoliuoti namus nuo triukšmo?

Egzistuoja keli skirtingų namų izoliavimo būdai: vata, plokštės, jūros puta… Priklausomai nuo to – kur gyvenate ir kokios Jūsų galimybės reikia ieškoti ir konkretaus sprendimo. Kai garsai labai dideli – net ir pigūs potinkiniai rėmai gali sumažinti nemalonius garsus namuose. Svarbiausia, kad negalima gyventi nuolatos juntant diskomfortą. Rekomenduojame pirmiausia kreiptis į specialistus, kadangi jų patirtis įvertinus Jūsų situaciją leidžia pasiūlyti patį geriausią variantą.

Jeigu jau izoliavote sienas, tačiau garsai vistiek nėra labai malonus – reikia įvertinti garsų teikimo vietas. Per rozetes, greta langų ir ventiliacijos angas – garsai keliauja labai intensyviai. Paprasčiausiai rekomenduojame nestatyti miegamosios lovos greta šių garsų skleidėjų ir gal pavyks kiek ramiau miegoti.

Kaip susitarti su kaimynais dėl triukšmo?

Jeigu Jūsų kaimynai yra labai triukšmingi – visada galima bandyti su jais susitarti. Žinoma, triukšmas triukšmui nėra lygu. Jeigu jie turi mažą vaiką – tokiu atveju nelabai ką pavyks padaryti, kadangi tikėtina, jog tėveliai labai stengiasi, kad mažasis netrukdytų ne tik kaimynų, tačiau ir jų pačių ramybės. Šiuo atveju nuo vaiko verkimo būtent tik garso izoliavimo medžiagos tik ir gali padėti. Štai jeigu kaimynai labai garsiai leidžia muziką – galima bandyti su jais kalbėti. Pirmiausia nepamirškite pasidomėti Lietuvos Respublikos įstatymais. Jeigu po gražaus pokalbio kaimynai vistiek elgiasi savavališkai – tokiu atveju geriausia kreiptis į pareigūnus. Jeigu su vaiku sunku susitarti dėl verkimo, tai kiekvienas atsakingas ir supratingas asmuo išjungs muziką, jeigu ji trukdo aplinkiniams. Kitu atveju visada galite imtis veiksmų.

Triukšmas iš gatvės arba iš kaimynų gali labai apsunkinti Jūsų kasdienybę. Labai svarbu, kad pavyktų susikurti kokybišką erdvę poilsiui, darbui bei pramogoms. O tai padaryti nėra sunku. Namų izoliavimas specialiomis priemonėmis – geriausias ir paprasčiausias būdas.