Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kiekvienas individualaus namo savininkas anksčiau ar vėliau susiduria su stogo dangos keitimo problema. Vienas labiausiai rūpimų klausimų yra kiek kainos nauja stogo danga. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra nes tai priklauso ne tik skonio bet ir finansinių galimybių.

Populiariausia ekonominės klasės skardinė danga su poliesterio sluoksniu kainuoja 4-6 eurus už kvadratinį metrą. Tai nėra pats geriausias produktas. Keletas jos didelių trūkumų – plonas dažų ir grunto sluoksnis, neatspari įbrėžimas ir mechaniniam poveikiui montavimo metu. Dalis stogo dengimo darbus atliekančių įmonių atsisako dirbti su šia danga. Kompaktiško namo stogui reikia 160 kvadratinių metrų dangos, taigi pasirinkus ekonomiškiausią variantą tai kainuotų apie 1000 eurų. Brangesnė metalinė danga su storesniu ir atsparesniu padengimu kainuoja 8-12 eurų už kvadratinį metrą, tokiu atveju suma jau gali siekti 2000 eurų neskaičiuojant montavimo medžiagų, varžtų. Šiam darbui atlikti reikia bent dviejų stogdengių kurių darbo dienos kaina po 100 eurų kiekvienam, vidutinė darbų trukmė – 5 dienos. Bendra statybinių medžiagų ir dengimo darbų sąmata 2000-3000 eurų.

 

Vėjalentės, kraigo uždengimas ir stogo pakalimai skaičiuojami pagal poreikį, juos galite apžiūrėti čia: https://stogulinija.lt/produktai/skardos-lankstiniai/ Rekomenduojame daryti iš trapecinės profiliuotos skardos tam kad ateityje nereikėtų prižiūrėti. Pasirinkus variantą iš medienos jus ten pakalimus dažyti bent kartą kas 5-8 metus. Sutaupyti ir nepirkti lietaus nuvedimo sistemos pavyktų jeigu pasirinktumėte specifinio projekto namą be stogo užlaidų. Metalinio stogo keitimo kainą gali padidinti būtinybė keisti susidėvėjusius stoglangius. Net ir garsių firmų stogo langai po 20-30 metų praranda sandarumą, nusilupa dažai ir suyra guminės tarpinės ir sandarinimo siūlės. Jei keičiate seną stogą, bent trečdalį biudžeto numatyto stogo keitimui sumos planuokite senos skardos nuėmimo darbams.