Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Prabėgo porą 2017 m. savaičių, o Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) atstovės jau apsilankė dviejuose itin svarbiuose tarptautiniuose renginiuose Niujorke – scenos menų vadybos profesionalų konferencijoje ir mugėje APAP bei scenos menų profesionalų kongrese ISPA. Be aplankytų renginių, užsimezgusių naujų pažinčių, sustiprintų jau esamų kontaktų, sulaukta ir kanadiečių nevyriausybinės asociacijos „Made in BC – Dance on Tour“ įvertinimo – LŠIC veiklos modelį jie ketina pritaikyti sau.

APOLLO teatras
APOLLO teatras

Sėkmingas antrasis vizitas APAP

Sausio 6–10 d. Niujorke vykusioje pasaulinėje scenos menų vadybos profesionalų konferencijoje ir mugėje APAP (The Association of Performing Arts Presenters) antrą kartą buvo pristatytas Lietuvos šiuolaikinis šokis. LŠIC stendu, lietuvių trupių, nepriklausomų šiuolaikinio šokio kūrėjų ir didžiausių šalies šiuolaikinio šokio festivalių pristatymu rūpinosi į renginį vykusi LŠIC vadovė Gintarė Masteikaitė, LŠIC projektų vadovė Laima Servaitė ir Lietuvos šiuolaikinio šokio kritikė, projektų vadovė Ingrida Gerbutavičiūtė.

Per vizitą buvo aplankyti svarbiausi tuo metu vykę scenos menų renginiai: tarptautiniai festivaliai „American Realness“ ir COIL, šokio pasirodymai, šokio centrai „Gibney Dance“ ir „NY Live Arts“, teatras „Joyce“ ir kt. Čia LŠIC atstovės bendravo su kolegomis iš Jungtinių Valstijų, Kanados, Pietų Korėjos, Europos valstybių.

„Ieškojome įvairių bendradarbiavimo jungčių tarp Lietuvos ir JAV menininkų, organizacijų, festivalių. Strategiškai tokie vizitai labai svarbūs naujiems kontaktams megzti, stiprinti jau esamus, tęsti pradėtas derybas. Nuolat dalyvaudami tokio tipo mugėse ir konferencijose, pristatydami savo produkciją ir garsindami Lietuvos vardą pirmiausia turime užsitikrinti kolegų pasitikėjimą tarptautiniu mastu, tik tada galime auginti mūsų sutartus vaisius. Nuo naujo projekto idėjos ar naujų bendradarbiavimo jungčių tarp skirtingų tarptautinių organizacijų gali praeiti nemažai laiko, tačiau tai nereiškia, kad investicija neatsiperka. Ji atsiperka net su kaupu, tik reikia šiek tiek kantrybės“, – apie dalyvavimą tokio pobūdžio renginiuose kalbėjo šokio kritikė I. Gerbutavičiūtė.

Ji pasidžiaugė, kad šiemet APAP mugėje ir konferencijoje LŠIC kaip organizacija sulaukė itin gero įvertinimo. Kanados Britų Kolumbijos provincijoje įsikūrusi nevyriausybinė asociacija „Made in BC – Dance on Tour“, atstovaujanti nepriklausomiems šios Kanados dalies šokio menininkams, išsamiai domėjosi centro veikla, menininkų reprezentavimo tarptautinėse scenos menų mugėse koordinavimu, organizacijos įsitraukimo į tinklines veiklas svarba, kaip šokis atstovaujamas kultūros politikoje ir kitomis centro funkcijomis.

„Nepaprastai džiugu, kad „Made in BC – Dance on Tour“ gyrė mūsų veiklos modelį, kurį jie planuoja pritaikyti savo asociacijai. Tai parodo mūsų organizacijos stiprybes, per 21 gyvavimo metus išvystytos veiklos tvarumą ir tarptautiniu mastu pasitikėjimo vertą veiklos kryptį“, – sakė I. Gerbutavičiūtė.

 

ISPA – kelias naujiems projektams

Tik pasibaigus APAP konferencijai ir mugei, sausio 10–12 d. LŠIC vadovė G. Masteikaitė Lietuvos šiuolaikiniam šokiui atstovavo tarptautiniame scenos menų profesionalų kongrese ISPA (Niujorkas, JAV). Šios organizacijos tikslas yra sujungti scenos menų profesionalus iš viso pasaulio, skatinti jų tarpusavio bendradarbiavimą, profesinį tobulėjimą, vystyti scenos menų vadybos sritį ir ieškoti naujų efektyvesnių meno vadybos būdų. ISPA vienija skirtingas scenos menų organizacijas ir jų atstovus iš viso pasaulio. LŠIC prie šio tinklo prisijungė 2016 m.

Šiųmečio kongreso tema buvo „Menas, galia + politika“. Per jį buvo diskutuojama apie tapatybės galią, naujas auditorijas: migracijos integraciją ir mobilumą, galių teatrui suteikimą ir pan. Pasak G. masteikaitės, per šį kongresą / konferenciją buvo užmegzti ryšiai su svarbiausiais scenos menų festivaliais ir institucijomis JAV, plačiai pristatytas Lietuvos šiuolaikinis šokis ir pagrindinės institucijos kolegoms iš Europos, Azijos ir Pietų Amerikos, sustiprinti jau turimi kontaktai.

„Tikimės, kad tai ateityje padės vystyti įvairius bendradarbiavimo projektus. Pradėti pokalbiai dėl Lietuvos ir JAV skirtingų festivalių kūrybinių projektų keitimosi. Profesine prasme tai buvo didžiulė patirtis, dabar bus galima stiprinti LŠIC vystomas programas ir strategiją, pradėti projektus, kurių Lietuvoje iki šiol neturėjome“, – kalbėjo LŠIC vadovė G. Masteikaitė.