Antradienis , birželio 18 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip tinkamai valyti savo dūmtraukį?

Kaip tinkamai valyti savo dūmtraukį?

Jaukius namus geriausiai charakterizuoja artimųjų draugija, meilė bei šiluma. Tačiau norint išgyventi, artimųjų šilumos nepakanka, reikia pasirūpinti ir tinkama namų šiluma, už kurią reikia mokėti. Kad namuose būtų šilta ir jauku, svarbu yra sukurti gerą ir efektyvią namų šildymo sistemą. Namų šeimininkai norėdami sukurti šilumą namuose per daug dėmesio skiria katilui, o per mažai kitoms, taip pat gyvybiškai svarbioms detalėms. Viena iš jų yra dūmtraukis, kuris nesulaukia pakankamai dėmesio, dėl ko dažnai kyla pavojus visai sistemai bei gyventojų gyvybei. Gerai prižiūrėtas kaminas panaikina įvairiausių pavojų grėsmę ir kaip tik užtikrina didesnį kūrenimo našumą bei kokybiškesnį oro pralaidumą. Tačiau ką svarbiausia žinoti, kad kuo geriau prižiūrėti savo dūmtraukį?

Mums deginant kurą į atmosferą išsiskiria įvairiausios cheminės, dažniausiai kenksmingos medžiagos. Degindami įvairiausios formos medieną išskiriame į atmosferą baltus, permatomus dūmus, už kurių spalvą atsakingi vandens garai. Jeigu savo šildymo sistemoje naudojame iškastinį kurą, kuriame daug kreozoto, dūmai turi kur kas tamsesnę, kartais net juodą spalvą. Dėl to, pro kaminą einant dūmams ant jo sienelių užsilieka ir pradeda kauptis kenksmingos medžiagos, kurios laikui bėgant tampa smala. Kuo labiau jos užkemša kaminą, tuo lengviau ir greičiau jos kaupiasi toliau, kadangi oro kiekis šildymo sistemoje drastiškai sumažėja. Kadangi smala yra labai degi medžiaga, jai prisikaupus gali iškilti didžiulis pavojus gyventojų gyvybei bei šildymo sistemos būklei. Dėl nežmoniško karščio net pats geriausias kaminas, jeigu bus neišvalytas gali išsilydyti ir sukelti gaisrą.

Norint gerai valyti ir prižiūrėti savo kaminą, svarbiausia yra turėti gerą šepetį. Net ir pačios geriausios cheminės ar kitos mechaninės valymo priemonės nepadės jums pasiekti norimų rezultatų, jeigu naudosite niekam tikusį, prastos kokybės šepetį. Be tinkamo, prie kamino formos pritampančio šepečio neišvalysite visų kenksmingų medžiagų, jos užsiliks tam tikruose taškuose, kurių toks šepetys tiesiog nesugebės pasiekti.

Pati geriausia, tačiau ir gan brangi priemonė kamino ar dūmtraukio valymui yra šepetys su specialiais, tam pritaikytais nailoniniais šeriais. Jų suteikiamas minkštumas, lankstumas bei atsparus įvairiausiems chemikalams leidžia jam nesusigadinti valant kaminą bei pasiekti pačias purviniausias kamino vietas ir jas be vargo išvalyti. Šis šepetys puikiai atlieka savo darbą ir dėl savo švelnių šerelių nesubraižo kamino paviršiaus.

Svarbiausias šildymo sistemos aspektas yra saugumas. Kad išliktumėme saugus, turime valyti savo kaminą bent kartą prieš prasidedant kiekvienam šildymo sezonui, o jeigu jis trunka ilgiau, įsitikinkite, kad jis sugeba dirbti visu pajėgumu ir pravalykite jį bent kartelį per 3 mėnesius. Tačiau prieš valydami būkite nepaprastai atidūs ir būkite įsitikinę, jog kiekvienas namų šildymo sistemos įrenginys yra išjungtas ir nesukels pavojaus jūsų gyvybei. Gyvenkite šiltai ir saugiau! Tekstas parengtas pagal Sauresta rekomendacijas.

Taip pat skaitykite

Daugybė paskolų ir didžiulis kreditorių siūlomų paslaugų populiarumas

Kiekvienas žmogus, kuris gyvena Lietuvoje, puikiai žino, kad jau seniai paskolos gali būti suteikiamos ne ...