Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

efektyvumasVeiklos efektyvumas nėra šiaip sau sugalvota frazė, tai labai atsakinga veikla teisingai įvertinti veiklos efektyvumo rodiklius, jų tarpusavio ryšius ir rasti raktą į sėkmę. Ką turėtų daryti įmonės vadovai norėdami pragmatiškai vertindami įmonė vykstančius procesus. Ne veltui ši sritis yra atskirta kaip atskira mokslo pakraipa o pačiose įmonėse jos veiklos efektyvumui vertint pasitelkiami profesionalūs sertifikuoti specialistai iš šalies.

 

Vertinant įmonės veiklos efektyvumą trumpai ir aiškiai tariant, analizuojame kaip įmonei sekasi pasiekti savo iškeltus tikslus. Palyginimas, kad įmonė turi dirbti kaip šveicariškas laikrodis yra nė kiek neperdėta. Visos sąveikaujančios dalys turi dirbti taip kad būtų pasiekti visi nustatyti tikslai su paskirtai resursais ir per nustatytą terminą. Bet kokio tipo nuostoliai pageidautina kad būtų mažesni. Kodėl vis daugiau įmonių efektyvumui skiria vienu iš didžiausių prioritetų.

 

Veiklos efektyvumo nepasieks įmonė be aiškių ir realistiškų iškeltų tikslų. Tikslams pasiekti reikia aiškių sprendimo priėmimo procesų ir geros komunikacijos tarp visų įmonės padalinių. Suinteresuotų darbuotojų įdarbinimas ir skatinimas, atsakomybės delegavimas, tai yra būtinos priemonės skatinančios tikslų siekimą. Kas be ko, geri darbiniai santykiai ir geras klimatas įmonėje įtakoja kad įmonė sugebės išsilaikyti esant nepalankioms aplinkybėms rinkoje nes tik visų įmonės darbuotojų bendras nusiteikimas o ne trumpalaikiai „pasitempimai“ ar diržo suveržimai subrandina įmones augimui ir išsaugo per krizes. Įmonėje taip pat, kaip sporte, raumenų neužauginsi per vieną dieną, reikia treniruotis kasdien.

 

Norint teisingai įvertinti įmonės efektyvumą reikia pasirinkti tinkamus rodiklius. Nuogi skaičiai neparodo realios situacijos nes reikia kartu vertinti ir žmogiškuosius faktorius. Į kokius klausimus svarbu atsakyti? Kaip susijęs sprendimų priėmimas su pasiektais įmonės rezultatais? Koks darbuotojų įsitraukimo lygis ir jų darbo efektyvumas? Kaip dažnai vykdomas veiklos efektyvumo vertinimas? Siekiant sukurti tvarią į ateitį orientuotą įmonės kultūrą kurioje būtų vertinamas efektyvumas įmonės privalo dėti daug pastangų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuo darbuotojų visapusiško įsitraukimo priklauso visos įmonės procesų efektyvumas ir sėkmė. Informacija parengta kartu su partneriais:

 

https://www.iprocess.lt/verslo-procesu-valdymas/4593569753