Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Jau kurį laiką intensyviai ieškote būdų, kaip galėtumėte sumažinti savo nuosavo namo sąskaitas už šildymą? Galite būti tikri, kad tokį tikslą jūs turite ne vieninteliai. Sąskaitos už šildymą auga bene kiekvienais metais, o artėjančią žiemą tai galime pajusti dar labiau. Ir nors akivaizdu, kad negalime kontroliuoti naftos ir dujų kainų, galime imtis tam tikrų priemonių, kurių pagalba galėtume daugiau sutaupyti savo namo šildymui, sumažindami bauginančiai dideles komunalines sąskaitas.

Namų šiltinimas biria vata

Vienas iš būdų sumažinti šildymo sąskaitas yra namų šiltinimas biria mineraline vata. Šiandien tai yra vienas iš optimaliausių ir veiksmingiausių būdų siekiant užtikrinti tinkamą savo būsto mikroklimatą. Biri mineralinė vata pasižymi išskirtine struktūra, kuri užtikrina, kad jos pagalba būtų galima labai kokybiškai ir sandariai užpildyti net ir labai smulkius bei atokius plyšius, tokiu būdu suformuojant vientisą izoliacinį sluoksnį, kuriame nebūtų jokių šalčio tiltų.

Biria mineraline vata galima apšiltinti tiek oro tarpą, tiek ir perdangą, sienas ir stogą. Šios medžiagos ir naudojamos technologijos pagalba namas apšiltinamas labai sandariai, be jau minėtų šalčio tiltų, o kadangi biri mineralinė vata nesukrenta, ji savo savybes išlaiko labai ilgą laiką. Svarbu paminėti, jog biri vata kvėpuoja, todėl užtikrinamas puikus mikroklimatas, be to, ji atstumia drėgmę, padeda išvengti pelėsio ir puikiai izoliuoja garsą. Taigi, namų šiltinimas biria mineraline vata padeda išvengti didelių šilumos nuostolių, padidina vidaus patalpų oro temperatūrą ir užtikrina aukščiausios klasės izoliacines savybes.

Išmanaus termostato naudojimas

Ar savo namuose vis dar nenaudojate išmanaus termostato? Jei taip, tuomet galite būti tikri, kad atimate iš savęs puikią galimybę sumažinti šildymo sąskaitas. Išmaniojo termostato pagalba galite automatiškai reguliuoti savo nuosavo namo šildymo ir vėsinimo sistemą – nepaisant to, ar esate namuose, ar išvykę.

Žinoma, prieš priimdami sprendimą investuoti į išmanųjį termostatą jūs galite norėti išsiaiškinti, kiekgi toks prietaisas jums gali padėti sutaupyti. Tačiau statistiniai duomenys rodo, jog šiuolaikiniai išmanieji termostatai paprastai namų ūkiui gali padėti sutaupyti 10-12 % patalpų šildymo ir 15 % vėsinimo išlaidų. Ir tai yra pakankamai reikšmingi skaičiai – ypač, kai atsižvelgiama į nuolatos augančias šildymo kainas.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar jūsų namuose oro ventiliacijos angos ir radiatoriai nėra blokuojami. Paprastai taip nutinka dėl netinkamose vietose pastatomų baldų. Pavyzdžiui, jei jūsų sofa užstoja oro ventiliacijos angą arba radiatorių, galite būti tikri, kad jūsų namus šildyti bus daug sunkiau, t.y. oro temperatūra bus žemesnė, tačiau šildymo sąskaitos didesnės. Ir nors iš pirmo žvilgsnio baldų perstumdymas gali neatrodyti kaip veiksminga ir jūsų dėmesio verta energijos taupymo strategija, iš tikrųjų tai gali pagelbėti jums sumažinant išlaidas už šildymą.

Nauji langai

Kai kalbama apie taupymą ir šildymo sąskaitų mažinimą, paprastai vartotojai nėra nusiteikę investuoti, kadangi jie nori kuo daugiau sutaupyti. Tačiau, deja, bet jei norite sutaupyti ilguoju laikotarpiu, turėtumėte investuoti trumpuoju laikotarpiu. Taigi, jei pro jūsų langus į namus patenka šaltas oras, jūs kaskart prarandate šilumą ir jūsų namuose būna daug vėsiau. Todėl vengti investuoti į naujus ir sandarius langus tikrai nevertėtų – juolab, kad daugelis šiuolaikinių langų pasižymi energiją taupančiomis savybėmis, kurių dėka savo namus sušildysite daug pigiau.

Šiandien bene visi rinkoje siūlomi langai turi dvigubo stiklo paketus su izoliacija, jau nekalbant apie tai, kad galima pasirinkti ir patobulintus trigubo stiklo paketus, izoliacines tarpines ir net argono bei kriptono dujų užpildą, tokiu būdu užtikrinant, kad būtų pasiektas pats geriausias rezultatas. Ir nors nauji langai nėra pigūs, laikui bėgant jie neabejotinai atsipirks su kaupu, kadangi jūsų namo langai lemia apytiksliai 25-30 % būsto šildymo ir vėsinimo energijos suvartojimo. Todėl į visą tai pažvelgę pinigine išraiška, galite akivaizdžiai matyti, kiek daug jums pavyktų sutaupyti.