Įvertintas ir Lietuvoje: „Sangailės vasara“ išrinkta geriausiu lietuvišku filmu „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose
Pasaulyje jau pripažintas Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara“ šeštadienį triumfavo ir pagrindiniuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“. Jis išrinktas geriausiu praėjusių metų lietuvišku ilgametražiu vaidybiniu filmu. Gerves taip pat gavo Sangailę suvaidinusi aktorė Julija Steponaitytė ir filmo dailininkas Ramūnas Rastauskas.
„Kaip pasakytų Austė: „Čia tai geras!“ – atsiimdama prizą juokavo Alantė Kavaitė, prisimindama vieną iš filmo herojų, žaismingą paauglę Austę.
„O Sangailė pasakytų: „Na ir kas“ – tęsė režisierė. – Bet tai nėra „na ir kas“. Šis apdovanojimas yra labai daug kas. Vertinu jį ir esu labai laiminga. Ačiū visiems aktoriams ir kūrybinei grupei už kantrybę ir palaikymą kuriant šį filmą. Ačiū ir prie šio filmo prisidėjusiems lakūnams. Gervė šįvakar skrenda!
Prancūzijoje gyvenanti lietuvių režisierė į Vilnių atskrido specialiai į apdovanojimų ceremoniją. Sidabrinę gervę jai įteikė praėjusių metų geriausio ilgametražio lietuviško vaidybinio filmo „Lošėjas“ režisierius Ignas Jonynas.
Tarp filmo aktorių konkurencijos nėra
Iš viso „Sangailės vasara“ buvo nominuota šešioms Gervėms. Vienoje nominacijoje – geriausios aktorės – net du kartus. Dėl šio apdovanojimo varžėsi abi pagrindinės „Sangailės vasaros“ aktorės: Austę suvaidinusi Aistė Diržiūtė ir Sangailės vaidmenį sukūrusi Julija Steponaitytė. Komisijos sprendimu, nugalėjo J. Steponaitytė.
„Šis apdovanojimas man yra svarbus – labai malonu jį gauti. Žinoma, lygiai taip būčiau džiaugusis, jeigu būtų laimėjusi Aistė. Konkurencija tarp mūsų neegzistuoja“, – iškart po apdovanojimų sakė J. Steponaitytė. Geriausios metų aktorės prizas jai atiteko ir už vaidmenį Marijos Kavtaradzės filme „Man dvim keli“, kuris išrinktas metų geriausiu studentišku filmu.
Ant apdovanojimų scenos tą vakarą žengė ir „Sangailės vasaros“ dailininkas Ramūnas Rastauskas, dėkojęs A. Kavaitei ir visai filmo komandai už galimybę dirbti kartu. Poetiškame, daug spalvingų scenų turinčiame filme dailininko vaidmuo buvo ypač svarbus.
Įvertinimas Lietuvoje reiškia daug
„Sidabrinių gervių“ apdovanojimai filmui nėra pirmieji. Žiemą įvykusiame įtakingame JAV „Sundance“ kino festivalyje A. Kavaitė už „Sangailės vasarą“ apdovanota kaip geriausia režisierė užsienio šalių vaidybinio filmo kategorijoje (nominacija „World Cinema Dramatic“). Tai buvo pirmas kartas, kai lietuviškas filmas sulaukė tokios tarptautinės sėkmės.
Tačiau apdovanojimas Lietuvoje filmui taip pat yra labai svarbus. „Tikiu, kad „Sidabrinės gervės“ laimėjimas sudomins žiūrovus Lietuvoje pamatyti „Sangailės vasarą“. Lietuvos kino akademijos nariai jį išrinko geriausiu filmu – tai yra didžiulis įvertinimas. Šis apdovanojimas svarbus ir tarptautiniame kontekste, nes apie Lietuvos nacionalinius apdovanojimus sužino ir užsienio kolegos kino industrijoje“, – teigė „Sangailės vasaros“ prodiuserė Živilė Gallego.
Į Lietuvos kino teatrus atkeliaus vasaros pabaigoje
„Sangailės vasara“ – šviesus, paauglių pasaulį vaizduojantis filmas. Jis pasakoja apie dviejų merginų draugystę, kurios dėka kukli ir savimi nepasitikinti Sangailė įveikia baimę ir išpildo svajonę sėsti į akrobatinio skraidymo lėktuvą.
Lietuvos žiūrovai šalies kino teatruose filmą galės pamatyti vasaros pabaigoje. Šiuo metu „Sangailės vasara“ keliauja po tarptautinius kino festivalius. Filmas jau pristatytas viename svarbiausių Europoje Berlyno kino festivalyje, festivaliuose Šveicarijoje, Rumunijoje, taip pat ir ką tik pasibaigusiame Kanų kino festivalyje, specialiame seanse skirtame kino platintojams.
Vasarą „Sangailės vasara“ tęs savo kelionę: jau kitą savaitę filmo premjera įvyks Sidnėjaus kino festivalyje, vėliau jį pamatys žiūrovai Škotijoje (Edinburgo kino festivalis), Slovakijoje („Art Film“ festivalis), Kolumbijoje (Bogotos kino festivalis). Rugsėjį filmas atkeliaus ir į Šiaurės Europą: bus pristatytas Osle ir Helsinkyje, taip pat – Varšuvoje ir Sevilijoje (Ispanija).
Vaidybinį filmą „Sangailės vasara“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.