Antradienis , gegužės 21 2019
Pagrindinis / Aktualijos / Grūdų valymo nauda

Grūdų valymo nauda

Grūdų valymas – tai procesas, be kurio neapsieina nei vienas grūdų nuėmimas. Apie pagrindines priežastis, dėl kurių grūdų valymas yra atliekamas, šiandien ir kalbėsime.

Priemaišų atskyrimas
Grūdų valymo atlikimas yra būtinas norint atskirti įvairias priemaišas nuo nukultų grūdų. Taip yra dėl to, nes oficiali galima priemaišų norma yra vos 2 procentai, kai tuo tarpu vos nuėmus grūdų derlių, dažniausiai dėl nepalankių oro sąlygų ar netinkamo kombaino sureguliavimo, jų gali būti ir net apie 5 procentus. Būtent šiuo atžvilgiu grūdų valymo procesas yra tiesiog privalomas – jis yra tas filtras, kuris leidžia nukultus grūdus atskirti nuo nereikalingų priemaišų, kas yra labai svarbu tolimesniame grūdų apdirbimo procese.

grūdų valymo nauda
the1910bottlingcompanyblog.com nuotr.

Bakterijų išvengimas
Tai, jog grūdų apdirbimo procese būtų naudojami tik kokybiški ir sveiki grūdai, yra išties labai svarbu. Būtent tai ir leidžia garantuoti atliekamas grūdų valymo procesas, kuris leidžia atskirti kokybiškus grūdus nuo tų, kurie nėra subrendę arba yra pažeisti vienokių ar kitokių mikroorganizmų. Būtent dėl to, jei grūdų valymo procesas yra atliekamas kokybiškai, įvairių bakterijų pažeisti grūdai niekuomet neatsidurs ant vienos ar kitos šeimos stalo.

Drėgmės išvengimas
Drėgnumas mažina grūdų kokybę, todėl jo išvengti yra išties labai svarbu. Jei grūdai nėra išvalomi, vyksta procesas vadinamas drėgmės apsikeitimu. Vidutinė grūdų drėgmė po jų nurinkimo siekia apie 25 procentus, kai tuo tarpu įvairių priemaišų drėgmės lygmuo gali būti ir iki 2 kartų didesnis. Neišvalius grūdų jie su priemaišomis keičiasi drėgme, kas gali per salyginai trumpą laiko tarpą grūdų drėgmės lygį padidinti net iki pusantro karto. Tai ne tik mažina grūdų kokybę, bet ir didina grūdų sausinimo išlaidas, kas yra visapusiškai nenaudinga. Būtent dėl to, atlikti kokybišką grūdų valymo procesą ir tai atlikti kuo greičiau po grūdų nurinkimo yra išties labai svarbu, jei yra norima išvengti grūdų drėgmės padidėjimo, kas vėliau atsiliepia ne tik grūdų kokybės sumažėjime, bet ir didesnėmis išlaidomis grūdų džiovinimo procesui atlikti.

 

Taip pat skaitykite

Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilių nuomą

Į interneto paiešką dažnai vedamos raktinės frazės „automobilių nuoma“, „automobilis nuomai“ ar net angliški terminai ...

Parašykite komentarą