Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Įspūdingo dydžio muzikos instrumentai, užvedantis ritmas ir neįprastas skambesys – tai muzikos grupė „Onogana“, pasirodysianti šių metų festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Trys grupės nariai yra „Elektro-akustinės“ scenos lyderiai ir per pastaruosius metus tapo vienais iš labiausiai laukiamų Europos festivalių atlikėjų.

Muziką atlieka seniausiais pasaulyje instrumentais

Grupę sudaro trys charizmatiški jaunuoliai, kurių kiekvienas atskirai atstovauja skirtingus muzikos pasaulius ir įvairius projektus. Nadav Dagon (mušamieji) groja keliuose gyvos elektroninės muzikos projektuose bei yra jų įkūrėjas. Ortal Pelleg (didžeridu, damrelis ir sintezatorius) sieja stiprus ryšys su muzika. Jis gamina muzikos instrumentus ir groja jais neįprastais būdais. Sąlytis su gamta jo darbams suteikia ramybės ir įkvėpimo. Ofer Zvi (didžeridu ir sintezatorius) muzikoje ieško pajautos ir sąmoningumo. Tai glaudžiai siejasi su kitomis jo veiklomis. Ofer dėsto indėnų kultūrą, filosofiją ir kalbas bei praktikuoja menus.

Iš Izraelio atvykstantys atlikėjai, nuotaikingą muziką kuria grodami mušamaisiais ir senoviniais didžeridu instrumentais. Tai vieni iš pačių seniausių instrumentų pasaulyje. „Didžeridu instrumentų ištakos glūdi Australijos aborigenų gentyse. Jais buvo grojama ypatingų ceremonijų ir progų metu, mes savo muzikoje taip pat siekiame išlaikyti bent dalį senovinių tradicijų“– pasakojo grupės nariai.

Edden Ram
Edden Ram

Pristatys gyvą programą

Pastaruosius dvejus metus „Onagana“ dalyvavo daugybėje festivalių, gamtoje vykstančių vakarėlių ir klubų visame pasaulyje. „Mes manome, kad muzika yra gyvenimo išraiška. Tai gražus, paprastas ir natūralus būdas suburti žmones kartu, susijungti ir suprasti vienas kitą, nežiūrint į jokius skirtumus“ – sakė grupės nariai.

Pastaruoju metu grupė rengė naują pasirodymą, kurį sudaro paskutinio grupės albumo ir visiškai nauji kūriniai. „Mūsų pasirodyme bus ne tik paskutinio albumo, bet ir visiškai nauji garso takeliai. Jis bus galingas ir energingas, pilnas originalių electro ir tribal garsų“. Pasak atlikėjų, jie jau kelis mėnesius dirba prie šio pasirodymo, kurį pristatys visiems „Yaga“ draugams.

„Visiems „Yaga“ žmonėms linkime šokti, patirti ir būti įkvėptiems muzikos, naujų pažinčių ir draugų, ir niekada nenustoti dalintis šia energija. Mes nekantraujame susipažinti su nuostabiais „Yaga“ žmonėmis ir kartu surengti didžiulę džiaugsmo šventę“– kalba „Onogana“ nariai.

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks šių metų liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Valkininkų raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena ir galerija po atviru dangumi. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Specialiai lankytojų patogumui veiks vaikų darželis, lauko dušai, pirtis, saugoma automobilių stovėjimo aikštelė, veiks įvairių šalių virtuvės.

Daugiau informacijos: www.yaga.lt

Leave comment