Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Į interneto paiešką dažnai vedamos raktinės frazės „automobilių nuoma“, „automobilis nuomai“ ar net angliški terminai „rental cars“, „rent a car“, rodo, kad dėmesys minėtajai paslaugai yra itin didelis. Natūraliai su tuo atsiranda ir daugiau klausimų, pvz., kokio amžiaus vairuotojas gali išsinuomoti automobilį? Ar ribojama nuomojamo automobilio rida? Ir pan. Šiame tekste peržvelgsime kelis dažniausius klausimus, susijusius su automobilių nuoma. Tiesa, turėtumėte prisiminti, kad nuomos sąlygos gali skirtis priklausomai nuo konkrečios įmonės.

Kaip užsisakyti automobilį nuomai?

Vienas dažniausių ir, turbūt, svarbiausių klausimų – kaip galima užsisakyti automobilių nuomos paslaugas? Populiariausias sprendimas – naudotis internetinės svetainės paslaugomis. Tai itin praktiškas ir patogūs būdas, leidžiantis per minimaliai trumpą laiką užsisakyti ir išsinuomoti pageidaujamą transporto priemonę. Automobilio nuomą galima atlikti ir paskambinus pasirinktos įmonės kontaktiniu telefonu ar atvykus į konkrečią nuomos bendrovę.

Kokia yra automobilio nuomos kaina?

Automobilio nuomos kaina priklauso nuo kelių rodiklių: nuo transporto priemonės modelio, nuo pasirinkto nuomos laikotarpio ir vairuotojo pageidaujamų priedų.

Kokio amžiaus turi būti vairuotojas?

Daugelis nuomos bendrovių numato, kad transporto priemonę išsinuomoti gali ne jaunesni nei 18 metų asmenys, tačiau vairuotojams iki 21 metų arba vairuotojams, neturintiems 2 metų vairavimo patirties, yra taikomas papildomas mokestis.

Kokius dokumentus reikia pateikti?

Jei nusprendėte išsinuomoti automobilį, nuomos bendrovei reikės pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir asmens tapatybės kortelę arba pasą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tuo atveju, jei automobilį vairuos ne vienas asmuo, nuomos bendrovei reikia pateikti ir kitų asmenų, kurie vairuos automobilį, vairuotojų pažymėjimus.

Ar reikalingas užstatas?

Paprastai už nuomojamą automobilį yra sumokamas užstatas, kurio dydis priklauso nuo nuomojamo automobilio kainos ir pasirinkto draudimo sąlygų. Užstatas yra grąžinamas, jei automobilis, pasibaigus nuomos terminui, yra grąžinamas nepažeistas ir tvarkingas.

Ar ribojama nuomojamo automobilio rida?

Šis klausimas itin aktualus Lietuvos svečiams, į „Google“ paiešką vedantiems „car rentals in Vilnius“ ir norintiems sužinoti, kiek kilometrų jie galės nuvažiuoti Lietuvoje, siekdami susipažinti su mūsų kraštu. Iš kitos pusės, rida gali būti svarbi ir vietiniams Lietuvos gyventojams, norintiems pakeliauti tiek Lietuvoje, tiek užsienio kraštuose. Paprastai per vieną parą leidžiama nuvažiuoti iki 500 km., o viršijus apribojimą yra taikomas papildomas mokestis. Vis dėlto, jei automobilis nuomojamas ilgesniam laikui, kilometražas, paprastai, yra neribojamas.