Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Naujo darbo paieškos ne visuomet būna labai paprastos. Nors neabejotinai yra atvejų, kuomet žmonėms naują darbą pavyksta atrasti jau kitą ar netgi tą pačią dieną, vis dėlto praktika rodo, kad kur kas daugiau žmonių susiduria su ilgiau trunkančiu darbo paieškų procesu. Tai reiškia, kad norint imtis darbo paieškų, nereikėtų būti nusiteikus, jog naują darbo vietą privalote rasti čia ir dabar. Jei jūs vadovausitės tokiu požiūriu, neilgai trukus galite labai nusivilti ir netgi pulti į neviltį – ypač, jei darbo paieškos užtruks mėnesį ar ilgiau. Todėl jei galvojate apie naujo darbo paieškas, dabar būtų pats metas atkreipti dėmesį ir į kelis praktiškus patarimus.

Pirmasis patarimas būtų susijęs su jūsų pagrindiniais lūkesčiais naujai darbo vietai. Norint leistis į darbo paieškas jūs turite aiškiai žinoti, ko tikitės iš naujos darbovietės. Jei jūs šiuo metu jau turite darbą, tačiau norite jį pakeisti, greičiausiai labai aiškiai žinote, kas jums nepatinka ir ko jūs norėtumėte sulaukti naujoje darbovietėje. Kaip bebūtų, jūs turite aiškiai apgalvoti, kokie yra jūsų pagrindiniai prioritetai, o tuomet imtis dairytis ir naujos darbo vietos.

Žinoma, prieš leidžiantis į darbo paieškas jūs turėtumėte būti pasirūpinę ir savo gyvenimo aprašymu. Pastarasis turėtų būti kaip įmanoma patrauklesnis vartotojų akiai ir padedantis jūsų CV išsiskirti iš daugybės kitų. Tai yra labai svarbu, jei norite būti pastebėti, nes paprastai darbuotojų ieškantys darbdaviai kasdien sulaukia dešimčių, o kartais ir šimtų skirtingų gyvenimo aprašymų. Todėl nemanykite, kad kiekvienas jų gautas CV yra atidžiai peržiūrimas. Jei norite padidinti tikimybę būti pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį, neabejotinai turėtumėte skirti pakankamai dėmesio ir pastangų tam, jog jūsų gyvenimo aprašymas taptų išskirtinis ir originalus.

Kaip bebūtų, norint atrasti jūsų lūkesčius atitinkančią darbo vietą taip pat reikėtų atidžiai įvertinti dabartinėje rinkoje esančius darbo pasiūlymus. Tai lengviausia padaryti naudojantis darbo skelbimų portalais. Todėl nepaisant to, ar jums yra aktualus darbas Šiauliuose, ar darbas Kaune, Vilniuje arba bet kuriame kitame Lietuvos mieste, turėtumėte nepraleisti progos pasinaudoti darbo skelbimų portalais, kuriuose pateikiama daug darbo pasiūlymų.

Vertindami darbo skelbimų portaluose pateikiamus pasiūlymus turėtumėte atkreipti dėmesį į siūlomas darbo sąlygas, darbuotojo pagrindines pareigybes ir jam keliamus reikalavimus. Taip pat būtinai įvertinkite ir siūlomą darbo užmokestį. Paprastai jis nėra nurodomas labai tiksliai, tačiau bent jau pateiktas darbo užmokesčio intervalas jums galėtų padėti lengviau suprasti, kokio atlyginimo būtų galima tikėtis.

Ir vėlgi, labai svarbu, kad jūs kartu pasidomėtumėte ir darbo vietą siūlančia įmone, kadangi tikrai nenorite prašauti pro šalį ir pasirinkti tokio darbdavio, kuris nevertintų savo darbuotojų ir vadovautųsi neteisingu požiūriu į verslo vystymą. Jei tam skirsite pakankamai dėmesio, turėtumėte atrasti jums tinkantį darbo pasiūlymą.