Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Finansinis aspektas daugeliui bus tikrai svarbus, kadangi būtent šildymui šaltuoju metų laiku tenka išleisti pakankamai nemažai. Todėl nuolat tobulinamos įvairios technologijos bei ieškoma būtų, kaip galima šioje vietoje sutaupyti. Ir būtent tokia sistema neretai įvardijama kaip ir vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų. Be to, ji tikrai nėra naujovė, kadangi toks variantas jau sėkmingai naudojamas ne vienerius metus ir tampa vienu iš populiariausių pasirinkimų. Tad tokia tendencija tikrai nėra atsitiktinė. Kadangi šis variantas iš tikrųjų leidžia sutaupyti ir šildymui išleisti mažiau. Ir visa tai dėka unikalaus bei modernaus veikimo principo, kuris sukurtas taip, jog būtų maksimaliai išnaudojama šiluma.

Kaip tai veikia?

Pagrindinis išskirtinumas, dėl kurio oras vanduo šildymas yra toks praktiškas, šilumos iš oro panaudojimas. Kadangi praktiškai visi kiti įrenginiai tiesiog generuoja šilumą. O šiuo atveju ji ne tik sukuriama, bet ir nuolat panaudojama pakartotinai. Kadangi iš sistemos pašalinamas oras, prieš patekdamas į aplinką, dar netiesiogiai susiduria su iš lauko atkeliaujančiu oru. Ir šio proceso metu jam yra perduodama šiluma. Todėl reikia gerokai mažiau resursų, jog būtų pasiekta tinkama oro temperatūra. Ir būtent dėl tokio veikimo principo galima sutaupyti pakankamai nemažai. Tuo labiau, kad tai yra nuolatinis procesas, todėl šildymui visada reikės minimalių energijos sąnaudų.

Ar aplinkos temperatūra turi įtakos veikimui?

Iš tikrųjų nuo aplinkos temperatūros kažkiek priklauso šios sistemos veikla. Kadangi oras vanduo šildymas remiasi šilumos mainais tarp išeinančio ir atkeliaujančio oro srautų. Tačiau tai visai normalu, kadangi ir praktiškai bet kuri kita šildymo sistema reikalauja ne vienodo kiekio energijos, priklausomai nuo aplinkos temperatūros. Taigi, šis atvejis tikrai nebus išimtis ir itin šaltomis dienomis išlaidos bei energijos sąnaudos gali kažkiek padidėti. Bet net ir tuomet visa sistema sėkmingai dirbs bei atliks savo funkciją. Tuo labiau, kad mūsų šalyje paskutiniu metu itin šaltų dienų pasitaiko gana nedaug. Tad dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, tuo labiau, kad tai jau laiko patikrintas variantas.