Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Automobilio stiklas sudūžta įvairiomis aplinkybėmis. Kartais tai atsitinka staigiai, kai didesnio dyžio akmuo atsitrenkia į stiklą važiuojant dideliu greičiu, tokiu atveju stiklą turime pakeisti nedelsiant. Kur kas dažniau, žala stiklui padaroma pažesnė, suskilęs arba įdaužtas stiklas kur nors šone arba kampe visiškai netrukdo nei vairuoti nei žiūrėti per langą. Net ir tokiu atveju delsti nereikėtų nes stiklas gal bet kuriuo momentu suskilti per visą plotą ir jei tai atsitiks netinkamu metu, padariniai gali būti pražūtingi. Todėl geriausia pasikeisti stiklą iš karto, tai padaryti nesudėtinga.

Jei turite automobilio kasko draudimą keisti stiklo pačiam nereikės, tačiau jei automobilis senesnis ir draudimo neturite, gerai pasiruošus stiklą pasikeisti per keletą valandų. Beveik visų transporto priemonių autostiklai yra identiški ir montuojami vienodu principu, tik labai išlenkti ar sunkiai prieinamose vietose esantys stiklai turi specifinių montavimo ypatypių kurias žino tik gamintojai ir stiklų keitimo specialistai.

Kokių priemonių reikės?

Sudėtingiausia bus greitai gauti atsarginį stiklą. Jei automobilio modelis nėra populiarus, stiklo nebus tiekėjo sandėlyje ir jums gali tekti palaukti net iki 2-3 ar net ilgiau. Pakeisti stiklus savo namuose jums reikės įprastų statybinių įrankių, atsuktuvų rinkinio, mentelės, elektrinio šildytuvo, vakuuminio laikiklio stiklui, švaros priemonių. Jeigu reikia akeisti šoninį durelių stiklą tai gali padaryti vienas žmogus tačiau priekiniam arba galiniam stiklui būtinai reikės pagalbos. Keičiant šoninį stiklą svarbiausia atsargiai nuimti durelių vidinę apdailą ir nesulaužyti tvirtinimo elementų. Jei manote, kad nesugebėsite surinkti visko į pradinę būsena, proceso eigą gali fotografuoti telefonu. Taip bus lengviau pririminti kur koks varžtelis ar laikiklis buvo prisuktas. Pakeitus stiklą, iš pradžių prijunkite elektros maitinimo laidus ir patikrinkite ar stiklas gerai užsidaro, ar nėra plyšių, a stiklas pristumiamas iki pat viršaus ir nusileidžia iki apačios taip kaip buvo. Keičiant priekinį stiklą svarbiausia nesubraižyti automobilio kėbulo, norint apsaugoti reikia užklijuoti storos lipnios juostos. Klijuojant naują stiklą būtina naudoti specialiai automobilio stiklams skirtą hermetiką. Geriausia nusipirkti tokį kurį rekomenduoja stiklų gamintojas. Keičiant stiklą savo jėgomis, jūs sutaupysite iki šimto eurų, įgysite patirties ir nebijosite imtis kitų automobilio remonto darbų.