Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Funkcionalūs ir interjere puikiai derantys šviestuvai paprastai bene visuomet būna sudaryti iš trijų pagrindinių apšvietimo sluoksnių, kurie yra pagrindinis apšvietimas, tikslinis apšvietimas ir akcentinis apšvietimas. Atsižvelgiant į skirtingą būsto erdvę ir jos paskirtį mes turėtume pasirinkti ir atitinkamų rūšių šviestuvus. Galbūt norite atsipalaiduoti? O gal jums reikia daugiau susikaupimo? Norite kambaryje pabrėžti tam tikras specifines interjero detales, o galbūt siekiate paprasčiau tolygiai apšviesti visą erdvę?

Dažniausiai kiekvienoje būsto vidaus erdvėje puikiai pasitarnauja minėtų trijų rūšių apšvietimo kombinacija, todėl pateiksime jums kelis patarimus, kurie turėtų pagelbėti projektuojant apšvietimą kiekvienai jūsų būsto erdvei.

Koridorius ir laiptai

Koridorius ir laiptai turėtų būti pakankamai apšviesti, kad jais besinaudojantys žmonės jaustųsi komfortiškai ir saugiai. Koridoriuose galite pasirinkti įleidžiamus šviestuvus, kuriuos sumontuotumėte kas 1,20-1,80 m. – tai būtų pakankamai optimalus apšvietimas, kuris taip pat galėtų išryškinti meno dirbinius ir skirtingas tekstūras.

Apšvietimas gali būti naudojamas ir paverčiant šias būsto vietas erdvesnėmis. Vertėtų pagalvoti apie skirtingus šviesos šaltinius, tokius kaip sieniniai šviestuvai ir kryptiniai šviestuvai, tačiau visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios erdvės ir atstumo tarp skirtingų šviestuvų.

Vonios kambarys

Pagrindiniai tikslai, kuriuos turite pasiekti formuodami vonios kambario apšvietimą, yra saugumas, funkcionalumas ir estetinė išvaizda – kaip ir daugelio būsto vidaus erdvių atveju. Vonios kambaryje turėtumėte naudoti ryškią šviesą, kuri yra tolygi ir nesukurianti šešėlių.

Paprastai šiai būsto erdvei rekomenduojama pasitelkti įleidžiamus šviestuvus, kadangi jų pagalba sutaupoma vietos ir suteikiamas „švarus“ ir neakinantis apšvietimas. Taip pat svarbu, kad stipri ir neutrali/šalta šviesa būtų nukreipta tiesiai į jūsų veidą, kai stovite priešais vonios veidrodį.

Virtuvė

Virtuvė jau seniai nebėra ta vieta, kurioje tik gaminamas maistas. Neretame būste virtuvė yra tapusi pagrindine namų šerdimi, kurioje atliekamos įvairios užduotys, nepamirštant gaminimo, valgymo ir bendravimo. Todėl šioje erdvėje reikia labai gero ir tolygaus pagrindinio apšvietimo, kurį taip pat papildytų ir tiksliniam apšvietimui priskiriami šviestuvai.

Po virtuvinėmis spintelėmis galima sumontuoti šviestuvus, kurie suteiktų virtuvei ne tik daugiau originalumo, tačiau taip pat padėtų maistą gaminti gerokai patogiau. Tuo tarpu pagrindiniam apšvietimui galite rinktis įleidžiamus šviestuvus, tokiu būdu sumažinant šešėlius ir akinimą. Jei virtuvėje yra ir virtuvės sala arba didelis virtuvinis stalas, šias vietas galite apšviesti pasitelkdami pakabinamus šviestuvus.

Svetainė

Svetainė paprastai yra būtent ta erdvė, kurioje daugiausiai laiko praleidžia visa šeima. Kai kuriais atvejais svetainė būna sujungta ir su virtuve, o tai reiškia, kad tuomet tam tikroje svetainės dalyje būna ir valgomojo erdvė. Taigi, jei svetainėje yra praleidžiama pakankamai daug laiko, labai svarbu optimaliai apgalvoti šios būsto erdvės apšvietimą.

Tokiu atveju labai svarbu atsižvelgti į veiklas, kuriomis yra užsiimama svetainėje, pvz., televizoriaus žiūrėjimas, darbas prie kompiuterio, skaitymas, bendravimas ir kt. Svetainei gali puikiai pasitarnauti šviestuvų sistemos ir kryptiniai įleidžiami šviestuvai, kurie taip pat kartu galėtų pabrėžti paveikslus, skulptūras ir architektūrines detales.

Miegamasis

Miegamasis yra ypatingai svarbi būsto vidaus erdvė, kurios apšvietimui privalu skirti deramą dėmesį. Šiuo atveju vertėtų atsižvelgti ir į keletą veiksnių, tarp kurių yra tiek miegamojo plotas, tiek ir išplanavimas. Paprastai miegamuosiuose būna derinamas pagrindinis apšvietimas kartu su tiksliniu apšvietimu, skirtu skaitymui ir kitoms užduotims.

Šioje būsto erdvėje yra naudinga pasirinkti pagrindinį apšvietimą, kurio ryškumą būtų galima reguliuoti, naudojant šviesos reguliatorius (dimerius). Tuo tarpu mažesniems ir šviesesnių spalvų miegamiesiems nereikia pernelyg daug pagrindinio apšvietimo. Jei tokiame kambaryje bus ne vienas veidrodis, to gali pakakti šviesos atspindėjimui iš kitų šviesos šaltinių. Tačiau jei miegamajame vyrauja tamsesnės spalvos, vertėtų pasitelkti stipresnį pagrindinį apšvietimą, o jei šioje erdvėje yra ir įvairių išskirtinių interjero detalių, jas galima pabrėžti akcentinių šviestuvų pagalba.

Daugiau apšvietimo patarimų ir didelį šviestuvų asortimentą rasite: https://e-sviestuvai.lt/