Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Jau daug metų informacijos saugumas yra kaip niekada auktualus didelėms ir mažoms įmonėms. Kuo toliau, ši sritis bus vis sudėtingesnė, taip teigia kibernetinio saugumo specialistai, ir jie yra teisūs, nes tokio pobūdžio nusikaltimai kasmet auga po 15-20proc. Vienas neatsargus žingsnis, ir jūs jau esate pažeidžiamas. Dauguma mažų įmonių savininų visa dar įsitikinę, kad jūsų įmonėse nėra vertingos informacijos kurią būtų galima pavogti. Tai ne visuomet tiesa. Žinoma, rimti sukčiai taikosi į dideles įmones, apgaulės atveju jiems tektų didesnė nauda, šiuos blogus darbus jie planuoja labai ilgai ir skrupulingai. Didelės pasaulinės įmonės šioms grėsmėms yra labiau pasiruošusios, tad nukentėti yra linkusios vidutinės ir mažios įmonės kurios savo kompiuterinių tinklų apsaugai neskiria pakankamai dėmesio. Net ir naudojant tokias įprastas programas kaip abby finereader, galima susidurti su kenkėjiška veikla iš išorės.

Į ką taikosi hakeriai?

Visų kenkėjiškų programų tikslas yra vienas, gauti svarbią finansinę, banko informaciją, prisijungimo kodus, sužinoti komercines paslaptis. Blogieji programišiai taikosi pavogti prisijungimo prie kompiuterinių programų duomenis nes jie žino, kad daugiau nei 50 proc. mažų įmonių darbuotojų netinkamai elgiasi su prisijungimo duomenimis, jais dalinasi, kai kurie netgi visisiškai nekreipia dėmesio kokia yra įmonės politika kibernetinio saugumo klausimais. Tai įmonei atsieina prarastomis pajamomis ir potencialiais klientais, neretai sugadinamas ir bendras įmonės įvaizdis.

Kodėl verslo įmonėms reikia antivirusinės programos?

Verslui skirtų antivirusinių programų yra daug, tačiau nedidelėms įmonėms yra aktulus kainos klausimas, galbūt jums ir nereikia super sudėtingos ir naujausios programos, tačiau reikia žinoti kad antivirusinė turėtų atlikti pagrindines funkcijas. Kokios jos? Svarbiausia yra apsauga nuo kenkėjiškų, sukčiavimo programų, gaunamų elektroninių laiškų ir prie jų prisegtų failų nuolatinis skanavimas ir pastoviai veikianti ugniasienė. Tai būtų bent jau minimalus paketas įmonėms kurios negali sau leisti daugiau. Džiugu tai, kad beveik visos dabartinės antivirusinės programos apima šias pagrindines funkcijas t. y. virusų filtravimas ir šalinimas, plius daro viską automatiškai. Kaip bebūtų, visiškai pasitikėti programomis negalima ir geriau reikia rankiniu būtų peržiūrėti kokios žalingos programos buvo aptiktos ir jas šalinti pagal prioritetą, įdiegti papildomas apsaugas.