Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Iki britų šokių muzikos dievų „The Prodigy“ pasaulinio turo „The Day is My Enemy“ koncerto, vyksiančio kitą penktadienį Vilniuje „Siemens“ arenoje, jau galima skaičiuoti dienas. Jas skaičiuoja ir radijo stoties „Power Hit Radio“ kolektyvas čia švęsiantis 13-ąjį gimtadienį.

„Power Hit Radio“ ankstesnius gimtadienius šventė dideliuose klubiniuose renginiuose. Juose grojo Sister Bliss iš „Faithless“, Alexas Gaudino, Thomas Gold, Miss Nine, Garethas Emery ir kiti, tačiau, pasak radijo stoties atstovų, šiemet viskas vyks didžiausioje erdvėje ir didžiausiu mastu. Ta proga „Power Hit Radio“ laidų vedėjai pasidalino geriausiais savo atsiminimais apie pažintį su „The Prodigy“ muzika.

„Pirmą kartą apie juos išgirdau, kai mokyklos reiveriai (lenarų nešiotojai) pertraukos metu paleido „No Good“. Tada pagalvojau, kad čia kažkoks brokuotas „gabalas“, kuriame viskas skambėjo tarsi pagreitintai – balsas, kuris vis kartoja „you’re no good for me“, sintezatoriai, ritmas – kas čia per velnias?!

The Prodigy
The Prodigy

Bet kai išgirdau pagrindinį „Voodoo People“ rifą, reakcija buvo visiškai kitokia – iš proto varantis „gabalas“! Kaip tik jis buvo pats pirmasis kūrinys, kurio dėka susipažinau su garso redagavimo programomis“, – pasakojo „Power popietė“ laidos vedėjas Saulius Baniulis. „Vėliau pasirodęs albumas „The Fat of the Land“ yra mano mėgstamiausias ir ilgiausiai be pertraukų išbuvęs albumas CD grotuve. Sunku net sugalvoti, kokios grupės muzika dar taip tinka gimtadienio vakarėliui!“

„Labai laukiu „The Prodigy“ pasirodymo. Prieš porą metų teko lankytis jų koncerte Kaune ir jis man visiškai nurovė stogą. Beje, šalia šoko pats Egidijus Dragūnas, kuris, tuo metu atrodė, nusiplėš savo marškinėlius iš malonumo! O jei rimtai, „The Prodigy“ yra labai gerai. Kiekvienas save gerbiantis šokių muzikos fanas juos privalo pamatyti“, – įsitikinusi laidos „Šok į kelnes“ vedėja Raminta Vyšniauskaitė.

„Kaip dabar prisimenu 1994 metais „The Prodigy“ „Voodoo People“. Tuo metu veikusiame undergroundo klube „PJ“ (buvęs „Tauro ragas“ Vilniuje) mano draugas Justas miksuodavo Antakalnio „turgelyje“ pirktus piratinius CD. Tada ir išgirdau šitą „The Prodigy“ kūrinį, buvo „WOW“! Tuo metu atsirado ir ultravioletinės lempos, per vakarėlius visi išsipaišydavo geltonais korektoriais, kurie šviesdavo tamsoje, tai buvo didelis įspūdis.

O 1997 metais pasirodė albumas „The Fat of the Land“, kuris užkūrė daugybę diskusijų apie elektroninės muzikos ateitį, tuo labiau, kad Lietuvoje kaip tik formavosi ivairios subkultūros ir elektroninės muzikos scena“, – prisiminė savaitgalio laidos vedėjas Aleksas Pozemkauskas. „Labai laukiu šio radijo stoties PWR gimtadienio, nes gros būtent ta grupė, kurios sukurtos dainos padarė didžiulę įtaką mano gyvenimui.“

„Power Hit Radio“ istorijoje ne vienas „The Prodigy“ hitas užėmė aukščiausas „topo“ vietas. 2005 metais Pendulum „Voodoo People“ remiksas atsidūrė 3 vietoje, 2006 metais „The Prodigy“ vs. Enya „Smack My Bitch Up Orinoco Flow“ pakilo į 1 vietą, o 2009 metais Molotov Beatz „The Prodigy“ kūrinio „Omen“ remiksas atsidūrė 3 vietoje.

„The Prodigy“ Vilniuje koncertuos jau kitą savaitę, balandžio 15 dieną, su naujausio albumo „The Day Is My Enemy“ programa ir didžiausiais hitais. Bilietus į šį koncertą platina „Tiketa“.

The Prodigy – Voodo People (Official video):

Bilietus į „Prodigy“ koncertą galima įsigyti: http://www.tiketa.lt/LT/the_prodigy_koncertas_14133