Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

polikarbonato plokštė

Paskutiniu metu šis gaminys sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Kadangi tikrai ne atsitiktinai būtent iš šios medžiagos gaminami šiltnamiai yra laikomi pačiais geriausiais bei patikimiausiais. Tuo labiau, kad nebūtina pirkti jau pagamintą produktą. Visuomet galima įsigyti plokščių ir iš jų sukurti ne tik norimą šiltnamį, bet ir pasirūpinti terasos, pavėsinės ar kitu stogeliu, o galbūt stogine. Pagrindinis tokio varianto privalumas yra tai, jog tam nereikia sudėtingos konstrukcijos ir tuo pačiu nelengvų montavimo darbų. Kadangi pati medžiaga yra itin lengva, bet tuo pačiu metu visiškai atspari nepalankiam aplinkos poveikiui. Ji gana gerai praleidžia šviesą, tačiau išsaugo viduje esančią šilumą.

Kiek jos atsparios aplinkos bei laiko poveikiui?

Tai vienas iš aktualiausių aspektų, kadangi daugelis medžiagų neretai kenčia nuo nepalankaus aplinkos poveikio. Ir dažniausiai pagrindinė problema yra drėgmė. Polikarbonato plokštė yra visiškai atsparios vandeniui, tad dėl šio aspekto nerimauti tikrai neverta. Taip pat jos padengtos specialia UV spinduliams atsparia danga. O mūsų šalyje vyraujančios temperatūros bei jų pokyčiai net ir lauke esantiems gaminiams neturės jokios didesnės neigiamos įtakos. Taigi, šia produktai gali sėkmingai būti naudojami daugiau nei dešimt metų. Ir per tą laiką neprarasti savi išskirtinių savybių. Tiesa, bėgant metams kažkiek mažėja pralaidumas šviesai, tačiau ir šis pokytis nėra labai didelis.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Pirmiausia reikėtų įsivertinti, kur bus naudojamas šis gaminys ir kokių jo savybių reikės. Kadangi tai labiausiai priklauso nuo konkrečios situacijos. Polikarbonato plokštė gali būti skirtingo storio, taip pat turėti skirtingą atspalvį. Aišku, geriausiai šviesą praleis skaidrus variantas. Kas aktualu, jeigu ruošiatės statyti šiltnamį. O tuo tarpu kitais atvejais šviesos gali reikėti kaip tik mažiau. Ilgis bei plotis dažniausiai bus standartinis, tačiau praktiškai visuomet galima pasirinkti norimą gaminio storį. Nuo to kažkiek priklauso ir jo atsparumas mechaniniams pažeidimams. Kas svarbu kuriant didesnę apkrovą atlaikyti turinčias konstrukcijas arba ruošiantis įsirengti didesnio ploto stogą.

Polikarbonato plokštės parduodamos internetu – https://e-heliopolis.lt.