Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
paskola su bloga kredito istorija
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/coin-coins-money-savings-1080535/

Lietuvoje vartojimo kreditus teikiančios įmonės įspėja klientus – jokia paskola su bloga kredito istorija pasižyminčiam asmeniui dažniausiai nėra išduodama. Tokios taisyklės laikosi ne tik paprastos paskolų bendrovės, bet ir sutelktinio finansavimo platformos. Siekdamos apsaugoti savo turtą, finansų įstaigos imasi priemonių kliento mokumo nustatymui. Kredito istorijos patikrinimas yra vienas iš pirmųjų žingsnių siekiant įvertinti asmens skolinimosi galimybes. Jeigu kredito istorijoje yra labai daug įrašų apie negrąžintas skolas bei kitus neįvykdytus įsipareigojimus, tuomet paskolų bendrovė daro išvadą, jog tokiam asmeniui paskolinti pinigų yra per daug rizikinga. Būtent rizikos prarasti pinigus siekia išvengti kiekvienas kredito teikėjas.

Internetu pasiskolinti pinigų galima įvairiais būdais – tiek iš įprastų kredito bendrovių, tiek iš privačių asmenų, tiek iš sutelktinio finansavimo platformų. Tiems, kuriems reikia pinigų kuo skubiau, reikėtų nusiteikti, jog vis tiek teks laukti bent jau kelias dešimtis minučių. Kreditingumo vertinimas trunka gana ilgokai, o jeigu asmuo turi dar ir prastų įrašų kredito istorijoje, tai tuomet viskas truks dar ilgiau. Pabrėžtina, kad kiekvienas kreditorius stengsis analizuoti kuo daugiau informacijos, nes tai padeda labiau suprasti kokios bus galimybės grąžinti skolas. Kredito istorijos ataskaitoje dažniausiai suformuojami duomenys apie visus finansinius sandorius. Jeigu bent vienas įrašas bus neigiamas, kredito bendrovė ko gero net nebandys rizikuoti su jumis – jūsų paraiška gali būti atmetama iš karto.

Greitųjų paskolų bendrovės dabar akcentuoja, kad į jas turėtų kreiptis tik tie, kurie kas mėnesį gauna tvarias pajamas. Ką tai reiškia? Tvarios pajamos yra būtent darbo užmokestis, pajamos iš vertinimosi kažkokia ekonomine veikla ir t.t. Tvarios pajamos nėra tos, kurios gaunamos už kažkokius vienkartinius sandorius. Tai turi būti kas mėnesį gaunami pinigai, o svarbiausia – tas gavimas turi būti reguliarus. Pabrėžtina, kad tvariomis pajamomis negalima pripažinti įvairiausių pašalpų. Tad, jeigu esate bedarbis asmuo, tai jums net nereikėtų vargti – kredito bendrovės atsisakys išduoti jums paskolą.

Kredito istorijos ataskaita parodo labai daug informacijos apie asmens padėtį ir ankstesnius sandorius, tad jums patiems būtų neprošal pasižiūrėti kas ten rašoma.