Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Šių metų lapkričio 8 dieną, sekmadienį, 13.00 valandą M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, (adresas M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) įvyks parodos „Pustelnikas. Paskutinis pasaulio taškas“, skirtos M. K. Čiurlionio atminimui, atidarymas. Renginyje dalyvaus Kauno dailininkai ir druskininkiečių kelionės į Pustelniką dalyviai. 

Paroda „Pustelnikas. Paskutinis pasaulio taškas“
Paroda „Pustelnikas. Paskutinis pasaulio taškas“

Pirmą kartą tėvų namus Druskininkuose M. K. Čiurlionis paliko gana anksti – keturiolikos metų išvyko mokytis į Plungę, kunigaikščio M. Oginskio įsteigtą orkestro mokyklą. Nuo tada jam daug kur teko lankytis, būti studentu, svečiu, nuomininku. Trisdešimt trejų metų Konstantinas vedė Sofiją Kymantaitę, tačiau savų, šeimos namų jiedu taip ir nespėjo sukurti – nedaug buvo likę laiko… Prie Vilniaus, Varšuvos, Leipcigo, Sankt Peterburgo ir kitų miestų bei miestelių prisidėjo Pustelnikas – paskutinieji Čiurlionio namai.

Pustelniko vardu tuomet vadinta sodyba netoli Marki miestelio, kur gydytojas K. Olechevičius buvo atidaręs privačią „Raudonojo dvaro“ sanatoriją dvasios negandų ištiktiesiems. Čiurlionis čia praleido apie metus. Šiandien nedaug tikslių žinių, kaip tie metai praslinko, kokie taikyti gydymo metodai, kokie žmonės tapo dailininko draugais. O štai paskutiniai – iki Pustelniko – biografiniai faktai aprašyti ne vieno autoriaus.

Sveikatos krizė Čiurlionį ištiko Sankt Peterburge, sunkios buities ir įtempto kūrybinio darbo išsekintą. Žiniai pasiekus Lietuvą, vyro aplankyti atvyko Sofija. Netrukus jiedu parvyko į Druskininkus, kur praleido apie mėnesį. Paaiškėjus, kad būtinas gydymas ligoninėje, pasirinkta „Raudonojo dvaro“ sanatorija. Nuoširdžiai susirūpinę Konstantino draugai padėjo surinkti reikalingų lėšų.

1910 metų birželio 12 dieną gimė Mikalojaus Konstantino dukrelė Danutė, kurios jis taip ir nepamatė… Atrodė, viskas galėjo baigtis gerai – metų pabaigoje ne kartą kalbėta apie sveikatos pasitaisymą, ketinta išrašyti Čiurlionį iš sanatorijos.

Deja, ankstų 1911-ųjų pavasarį dailininkas peršalo ir toje pačioje ligoninėje mirė nuo plaučių uždegimo.

/Džiugas Palukaitis/

Paroda veiks nuo 2015.11.08 iki 2015.12.10

Papildomą informaciją teikia: Vida Mažrimienė, tel. 8 647 26 611

Maloniai kviečiame apsilankyti.