Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kremavimas jau kuris laikas atrodo sėkmingai reabilituotas laidojimo būdas, kurį naudoja vis daugiau lietuvių. Ir vis dėlto, šią paslaugą teikiantys specialistai pastebi, kad kai kurie su kremavimu susiję mitai išlikę iki šiol. Kokie jie?

Kremavimo paslaugos – visuotinai pripažintas, saugus, pagarbus ir sparčiai populiarėjantis būdas atsisveikinti su Anapilin išėjusiu brangiu žmogumi. Jeigu ir Jūs svarstote apie šį metodą, neleiskite, kad Jūsų galutinę nuomonę diktuotų klaidingi mitai.

Pateikiame 4 labiausiai paplitusius mitus apie šią paslaugą:

Mitas nr. 1: Per klaidą galite gauti kažkieno kito palaikus

Tai dažna daugelio anekdotų apie kremavimą mintis, tačiau, laimei, visiškai nepagrįsta. Kremavimo paslaugas teikiančios įstaigos vienoje kameroje nekremuoja daugiau nei vieno asmens palaikų tuo pačiu metu. Be to, kiekvienuose laidojimo namuose, kaip ir krematoriume, yra sudaryti specialūs protokolai, kurie identifikuoja palaikų tapatybę, todėl kremuoti artimo žmogaus palaikai tikrai nesukels abejonių.

Mitas nr. 2: Kremavimas prieštarauja tradicijoms ir vertybėms

Kremavimo paslaugos yra pripažįstamos daugelyje tikėjimų ir tikrai yra etiškas laidojimo būdas. Net Lietuvoje vyraujanti religija – katalikybė ir Katalikų Bažnyčia neprieštarauja palaikų kremavimui, todėl galite būti užtikrinti, kad šis metodas niekaip nesikerta nei su tikėjimu, nei su moralės normomis.

Mitas nr. 3: Palaikų kremavimas reiškia, kad nebus nei tradicinių šermenų, nei laidotuvių

Kremavimo paslaugos toli gražu neužkerta kelio „tradicinėms“ lietuviškoms laidotuvėms. Jūs tikrai galite palaidoti kremavimo urną, todėl iš esmės vienintelis skirtumas šiuo atveju bus karsto dydis. Kalbant apie šermenis, tvarka taip pat gali būti tokia pati! Jeigu artimieji pageidauja, kremavimo paslaugos gali būti atliekamos šeimai ir draugams atsisveikinus su velioniu įprasta tvarka.

Mitas nr. 4: Pelenus galėsiu išbarstyti ten, kur labiausiai noriu

Nors nemažai šeimų pasinaudoję kremavimo paslaugomis, pageidauja atsisveikinti su kremuotais artimo žmogaus palaikais vaizdingoje vietoje gamtoje, pavyzdžiui, miške, išbarstyti virš ežero ar upės, deja, Lietuvoje tokia galimybė nėra numatyta. Su palaikais galima atsisveikinti tam reglamentuotose vietose, taip pat palaidoti šeimos kapavietėje ar saugoti kolumbariume.