Keturkojai senjorai: kaip pasirūpinti senyvo amžiaus šunimi ar kate?
Gyvūnai bėgant metams dažnai susiduria su įvairiausiomis problemomis – keičiasi jų elgesys, fizinė būklė, energijos lygis ir poreikiai. Mūsų, kaip šeimininkų, pareiga yra savo keturkojais draugais tinkamai pasirūpinti užtikrinant jų gerą mitybą, reguliariai lankantis pas veterinarijos specialistus, atliekant profilaktines procedūras bei atsižvelgiant į gydytojų patarimus.
Reguliarūs vizitai veterinarijos klinikoje
Senstant gyvūnams jų savijauta keičiasi – dėl to itin svarbu reguliariai lankytis veterinarijos klinikoje, kad būtų stebima Jūsų augintinio sveikatos būklė, užkertamas kelias įvairioms ligoms, o prireikus laiku suteikiamas gydymas. Kaip rodo veterinarijos gydytojų praktika, su amžiumi dažnai būna susiję tokie susirgimai, kaip artritas, diabetas, inkstų ar netgi onkologinės ligos.
Tinkama mityba
Su amžiumi augintinio mitybos poreikiai keičiasi – kaip ir žmonėms, senstantiems gyvūnams reikia mažiau kalorijų, tačiau daugiau specifinių maistinių medžiagų, tokių kaip Omega-3 riebalų rūgštys, kurios padeda išlaikyti sąnarių sveikatą, arba antioksidantai, stiprinantys imunitetą. Priklausomai nuo Jūsų keturkojo draugo amžiaus, parinkite maistą, rekomenduojamą veterinarijos gydytojo, siekiant išvengti antsvorio ar kitų panašių problemų.
Fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas yra itin svarbus net senyvo amžiaus gyvūnams, tačiau vyresniems šunims ir katėms reikia pritaikyti aktyvumo lygį pagal individualią jų situaciją. Nors Jūsų augintinis gali nebegebėti intensyviai bėgioti tiek pat, kiek jaunystėje, reguliari ir švelni fizinė veikla, kaip lengvi pasivaikščiojimai ar švelnūs žaidimai, yra būtina siekiant išvengti raumenų nykimo bei svorio padidėjimo.
Šunų ir kačių skiepai
Sulaukus gyvūno senatvės svarbu pasirūpinti reikiama vakcinacija – tiek kačių, tiek šunų skiepai padeda apsaugoti nuo pavojingų ligų, kurios gali būti sunkiau įveikiamos vyresnio amžiaus keturkojams dėl silpnesnės imuninės sistemos. Veterinarijos specialistas padės nustatyti, kokie skiepai yra būtini ir kaip dažnai juos reikia atnaujinti, siekiant maksimalios gyvūno apsaugos.
Šunų ir kačių sterilizacija/kastracija
Siekiant išvengti įvairių susirgimų, dažnai yra atliekamos su gyvūnų lytine sveikata susijusios procedūros – tiek kačių, tiek šunų sterilizacija/kastracija. Tai užkerta kelia ne tik gimdos ar prostatos vėžiui, bet ir padeda suvaldyti elgesio problemas (ypač agresiją), neretai atsirandančias dėl hormonų disbalanso. Gydytojų praktika rodo, kad sterilizacijos/kastracijos gyvūnai tampa kur kas ramesni.
Keturkojai draugai yra lygiaverčiai mūsų šeimos nariai, todėl jais svarbu rūpintis ištisą jų gyvenimą. Prireikus pagalbos, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įsikūręs veterinarijos klinikų tinklas DR. VET yra pasiruošęs padėti įvairiais klausimais – nuo profilaktinių vizitų iki sudėtingų chirurginių procedūrų.