Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Nors daugelis žino, kad darbuotojų paieška ir atranka neturi būti skubota, tačiau pasitaiko situacijų, kai naujo darbuotojo reikia kuo greičiau. Tokiais atvejais priimant pirmą pasitaikiusį kandidatą galima skaudžiai nusivilti. O ką jau bekalbėti, jei greitu metu reikia tokio atsakingo darbuotojo kaip įmonės ar padalinio vadovas. Tuomet tikrai neverta rizikuoti ir organizuoti skubią atranką neįsigilinus į kandidatų savybes. Šioje situacijoje pravers sekantys patarimai, padėsiantys greitai rasti vadovą.

  • Naudokite kelis darbuotojų paieškos kanalus

Kuo daugiau vadovo paieškos kanalų išnaudosite, tuo didesnė tikimybė greičiau rasti tinkamą žmogų. Efektyvi darbuotojų paieška gali būti vykdoma vienu metu pasitelkiant paiešką darbo skelbimų interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, įmonių prezentacijų renginiuose ir savo įmonės interneto svetainėje paskelbiant apie laisvą vadovo darbo vietą. Tiesa, tokia aktyvi darbuotojų paieška užima ne mažai laiko, tad jei jis ribotas, naudingiau kreiptis į darbuotojų paieškos ir atrankos įmonę.

  • Pasidomėkite rekomendacijomis

Vienas iš greičiausių personalo paieškos būdų yra rekomendacijos. Pasidomėkite, galbūt jūsų verslo partneriai gali rekomenduoti specialistą, kuris šiuo metu ieško naujos darbo vietos. Taip pat darbuotojų paieška pagal rekomendacijas gali būti atliekama ir įmonės viduje. Galbūt net  ir žemesnės kvalifikacijos darbuotojai savo pažįstamų tarpe gali rekomenduoti įmonei tinkamą vadovą.

  • Apsvarstykite galimybę laikinas vadovo pareigas suteikti įmonėje dirbančiam darbuotojui

Laikinai einantis vadovo pareigas darbuotojas – tai dažnas ir  greitas problemos sprendimo būdas. Galbūt laikinas vadovo pareigas galite suteikti padalinio vadovui ar kitam reikiamas kompetencijas turinčiam darbuotojui. Greitai patenkinus vadovo pareigybės poreikį gali būti planuojama kruopšti ir neskubi darbuotojų paieška siekiant rasti tinkamą vadovą pastoviam darbui.

Kartais vadovų paieška ir atranka užsiimančios įmonės taip pat gali skubiai surasti tinkamą darbuotoją. Paprastai šios įmonės turi savo kandidatų duomenų bazę. Kai kurie joje esantys kandidatai anksčiau jau sėkmingai praėję ir atrankos etapus. Jei tokie kandidatai atitinka kliento reikalavimus, vadovas gali būti įdarbinamas pakankamai greitai. Tiesa, kreipdamiesi dėl šių paslaugų nepamirškite paminėti, kad  jums svarbus kuo greitesnis tinkamo vadovo suradimas.