Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

2015 metų gruodžio 17 dieną (ketvirtadienį), 16.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje, (adresas M. K. Čiurlionio g. 41, Druskininkai), atidaroma prof. Jūratės Petruškevičienės tekstilės paroda „Iš būtojo laiko…“.

Profesoriaus Pauliaus Galaunės XX a. pradžioje inicijuotos Kauno meno mokyklos tautinio meno rinkimo ekspedicijos, o vėliau prof. Česlovo Kudabos išvykos su Vilniaus universiteto „Ramuva“ po Lietuvos kaimus buvo tarsi langas į užmirštas vertybes, naujų interpretacijų versmės. Šiais syvais alsuoja ir prof. J. Petruškevičienės paroda  „Iš būtojo laiko…“.

Jūratės Petruškevičienės paroda
Jūratė Petruškevičienė „Nukryžiuotasis”

„Ši paroda – tai mano pagarbos ir meilės ženklas senajai lietuvių tekstilei. Geriausi jos pavyzdžiai saugomi muziejų fonduose, o aš norėjau paliesti tuos dar išlikusius, išsiblaškiusius pridulkusiose palėpėse, numestus, suteptus, paplyšusius, pablukusius ir nelabai kam bereikalingus“, – teigia parodos autorė. Vėjo plaikstoma šeimininko ant durų prikalta (nuo musių!) jo mamos jaunystėje austa lovatiesė – tokia buvo pradžia. Vėliau menininkė atrado daugiau: pavargusių nuo laiko, bet vis dar gražių. Tai ne restauracija, nors vieną darbą J. Petruškevičienė taip yra ir pavadinusi. Greičiau interpretacija ir kita paskirtis, kitas gyvenimas. Menininkės darbo tikslas – ne tik dar kartą prisiliesti prie visiems mums brangaus paveldo, bet ir surinktai senų audinių kolekcijai suteikti naują turinį ir įprasminimą. Šiam tikslui 2009 m. ji buvo gavusi individualią Valstybės stipendiją.

J. Petruškevičienė yra surengusi parodas „Būtuoju laiku“ Punsko Lietuvių kultūros namuose (Lenkijoje, 2010 m.) ir Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje Kėdainiuose (2010 m.), galerijoje „Balta“ (2013 m.) Kaune, VDA galerijoje „Akademija“ Vilniuje (2014 m.). Kolekcija vis papildoma naujais darbais.

Paroda veiks nuo 2015 12 17 iki 2016 02 10

Maloniai kviečiame!