Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Nuo 2016 metų sausio 23 dienos Gelgaudiškio kultūros centre (adresu Taikos g. 76C, Gelgaudiškis, Šakių rajonas) veikia fotografo Rymanto Penkausko paroda „Sub Specia Aeternitatis“ (lot. Amžinybės požiūriu).

Rymanto Penkausko paroda „Sub Specia Aeternitatis“
R. Penkauskas. Sub Specia Aeternitatis

Jau vaikystėje susidomėjęs fotografija, R. Penkauskas personalinių parodų yra surengęs ypač mažai, nors buvo įvertintas, pelnęs apdovanojimų: pirmąją vietą natiurmorto kategorijoje Sovietų sąjungos Krasnogorsko konkurse, žiuri prizą UNESCO globojamoje tarptautinėje parodoje „Humanity Photo Awards 2010“ Kinijoje už lietuvių liaudies tautinio kostiumo fotografijų koncepcijos sukūrimą ir atlikimą, sidabro medalį UNESCO globojamos tarptautinės bienalės „TashkentAle 2010“ už lietuvių liaudies tautinio kostiumo fotografijų koncepcijos sukūrimą ir atlikimą, dokumentinį apdovanojimą už fotonuotraukų seriją ,,Kryžių kalnas‘‘ UNESCO globojamoje tarptautinėje parodoje „Humanity Photo Awards 2011“ Kinijoje. Menininkui yra suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas.

Kurdamas fotografijų ciklą „Sub Specia Aeternitatis“, R. Penkauskas užtruko gerą dvidešimtmetį, nes, ne tik fotografavo, tobulėjo profesiškai, bet ir aiškinosi, siekė suprasti giliau, turbūt todėl žvelgiant į jo fotografijas kai kas atsitinka – vaizdas ir mintis tampa vienu daiktu ir drauge išnyksta – žvelgi net nežinia į ką, greičiausiai kažkur, jau už fotografijos… Gali būti, kad į amžinybę.

Ši paroda – reta proga pamatyti fotografo R. Penkausko kūrybą – jo darbų ciklą „Sub Specia Aeternitatis“.

Enrika Striogaitė

Paroda veiks iki šių metų kovo 10 dienos.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija Aukso pjūvis.