Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje (adresas M. K. Čiurlionio g. 41, Druskininkai) šių metų rugsėjo 11 dieną, penktadienį, 17.00 valandą įvyks Audronės Petrašiūnaitės parodos „Mano Liza eina pasivaikščioti“ atidarymas.

Paroda žiūrovą pakviečia į netikėtą pasivaikščiojimą kartu su autorės tapyta „Mano Liza“, žadėdama netikėtas, alogiškas situacijas, į kurias patenka jos paveikslų herojai. Autorė suteikia galimybę žiūrovui pakeliauti iliuzijų ir realybės, poetiškų nuojautų ir dramatiškų išgyvenimų takais,formuodama tik jai vienai būdingą vaizdinių pasaulį.

AUDRONĖS PETRAŠIŪNAITĖS PARODA
A. Petrašiūnaitė – Mano flamenko 2010 m.

Geriausiai A. Petrašiūnaitės kūrybą apibūdina prof. Algio Uždavinio žodžiai: „Darbais kuriame savo istoriją tarsi stebuklingą mitą, kuris tampa savotišku veidrodžiu, rodančiu regimus neregimos mūsų sielos pavidalus. A. Petrašiūnaitės tapyba yra jos gyvenimo metraštis, todėl stilistiniai kūrybos periodai ir kintantys būties suvokimo akiračiai šiuo atveju idealiai sutampa. Audronė Petrašiūnaitė priklauso tai dailininkų kategorijai, kurie negali nekurti, nes tapyba jiems yra gyvenimo duona, išpažinties ir bendravimo priemonė.“

Audronė Petrašiūnaitė daug kartų yra surengusi personalines parodas Vilniuje, Kaune, Vokietijoje, apdovanota Art Vilnius, 2012 metų parodoje Metų tapytojos nominacija, aukščiausiomis menininko stipendijomis, jos darbų yra Lietuvos dailės ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuose, privačiuose rinkiniuose Lietuvoje ir užsienyje. Iki 2010 m. dailininkė dėstė tapybą Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentams (docentė). Petrašiūnaitės darbai reprezentavo Lietuvą tarptautinėse tapybos bienalėse ir parodose Vokietijoje, Liuksemburge, Belgijoje ir kitur.

Parodą galima aplankyti nuo 2015.09.11 iki 2015.10.26.

Maloniai kviečiame!