Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Praktiškos, patogios ir stilingos sieninės spintos yra vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų, pritaikomas tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus interjere. Nors sieninės spintos pasižymi itin plačiomis dizaino variacijomis, vis dėlto, vienas svarbiausių kriterijų yra tokios spintos praktiškumas. Tai optimalus sprendimas, leidžiantis racionaliai išnaudoti turimą plotą.

Korpusinių ir sieninių spintų skirtumai

Vertinant spintų konstrukciją, jos gali būti skirstomos į sienines ir korpusines. Pastarosios turi korpusą, t. y. šonus, apačią, viršų ir nugarinę dalį. Paprastai tariant, tokias spintas galima pernešti iš vienos vietos į kitą. Priklausomai nuo konkrečių poreikių, jos gali būti tiek standartinės, t. y. gaminamos baldų fabrike ir masiškai parduodamos, arba vienetinės, gaminamos pagal individualius užsakymus. Nors korpusinės spintos turi savų privalumų (paprastai kalbama apie jų mobilumą ir plačias dizaino galimybes), praktika rodo, kad šiuo metu kur kas didesnio pirkėjų dėmesio sulaukia sieninės spintų konstrukcijos, kurios leidžia optimaliai išnaudoti gyvenamąjį plotą. Tokios spintos montuojamos specialiai paruoštose nišose ir paprastai turi stumdomas duris. Kadangi durų atvėrimui nereikia papildomo ploto, tokios spintos gali būti įrengiamos net ir mažoje erdvėje. Šios spintos yra gerokai pigesnės, suteikia daugiau erdvės daiktų laikymui ir yra praktiškesnės. Iš kitos pusės tokios spintos yra stacionarios, todėl jų negalima perkelti iš vienos vietos į kitą.

Sieninių spintų montavimas ir išplanavimas

Paprastai sieninių spintų montavimui dar statybos pradžioje numatoma speciali niša. Vis dėlto, jei nišos nėra, spintą galima įrengti ir kampe, ir prie įprastos sienos, taip pat – palėpėje, erdvėje po laiptais ir pan. Tiek esant nišai, tiek ieškant naujos vietos sieninei spintai, labai svarbu bendrauti su profesionaliais baldininkais, galinčiais realizuoti visas jūsų idėjas ir užtikrinti kokybišką rezultatą, pvz., BALDITA baldininkai visų pirma įvertina pačią erdvę ir numato galimas problemas, pvz., jei grindys bus nelygios, spintos durys nuslinks į žemesnę grindų pusę, jei spinta bus montuojama ten, kur lubos nelygios, gali strigti durys ir pan.

Įrengiant sieninę spintą, labai svarbu suplanuoti spintos vidų. Rekomenduojama iš anksto pagalvoti, kokius daiktus čia laikysite, kadangi tai padės nuspręsti, kokios vidaus įrangos jums reikės: stalčių, lentynų, kabyklų ir t. t. Jei spinta itin erdvi, ji gali virsti drabužine, t. y. savotišku atskiru kambariuku, kuriame laikomi visi drabužiai, avalynė, galanterija ir pan. Itin mažai spintai siūlomi praktiški erdvės planavimo sprendimai, kurie padeda sutalpinti visus turimus drabužius ir nepasimesti jų gausoje. Dėl konkretaus spintos dizaino pasikalbėkite su baldininkais, kurie padės parinkti jūsų situacijoje tinkamiausią sprendimą.