Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
nuotaika

Iš tiesų labai keista, kodėl žmonės nebijo kreiptis į kitų sričių specialistus, tačiau psichologinė pagalba yra vis dar „tabu“. Daugelis žmonių laikosi stereotipų, kad besikreipiantis į psichologus gali būti nepriimtas visuomenėje ir pan. Iš tiesų taip neturi būti. Psichologinė pagalba yra tokia pat svarbi ir reikalinga, kaip danties ar pilvo skausmų gydymas.

Skirtumas tik toks, kad kamuojantys skausmai dažniausiai yra ne fiziniai, o dvasiniai. Tačiau ilgą laiką ignoruojant šį vidinį skausmą, jie gali peraugti į įvairias fizines kūno ligas ir fizinius skausmus. Todėl nereikia bijoti kreiptis pagalbos ir geriausia tai padaryti kuo anksčiau.

Psichologinių problemų priežastys gali būti labai įvairios – nuo vaikystėje patirtų psichologinių traumų iki įvairių stiprių sukrėtimų, netekčių ir praradimų. Labai svarbu pastebėti pačius pirmuosius neįprastus psichologinius pojūčius, kurių anksčiau nebuvo. Tai gali pasireikšti netikėtai atsirandančiu nerimu, įtampa, taip pat kylančiais pykčio priepuoliais ar liūdesiu.

Žinoma, kiekvienas žmogus išgyvena skirtingas emocijas. Jis gali ir supykti, ir liūdėti, ir juoktis. Tačiau visa tai yra normalu, jeigu tai atitinka tuo metu esančią jo nuotaiką, ar yra susijusi su tam tikrais įvykiais. Tačiau jeigu tai tampa nekontroliuojama, kartojasi be priežasties ir ima trukdyti normaliai gyventi, dirbti, bendrauti su aplinkiniais, verta suklusti.

Daugelis ligų yra psichosomatinės kilmės, daugelis psichinių ligų – tai laiku nepastebėtų arba ignoruotų psichologinių problemų pasekmė. Dažniausiai visas psichologines bėdas ankstyvojoje stadijoje galima išspręsti psichologo, įvairių terapijų pagalba. Tačiau nekreipiant dėmesio į rimtus simptomus, vėliau gali prireikti ir vaistų ar rimtesnio gydymo. Psichologai – psichoterapeutai konsultuoja įvairaus pobūdžio klausimais https://www.sbklinika.lt/paslaugos/specialistu-konsultacijos/psichiatrai/. Tereikia neturėti jokių nuostatų, svarbu suprasti, kad psichologas į kiekvieną pacientą žiūri be vertinimo, be teisimo, nepriekaištauja, siekia įsiklausyti ir padėti.