Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

finansai

Lietuvoje bene visi žmonės yra kada nors ėmę paskolas ar pirkę kažką išsimokėtinai. Tačiau, ekspertų šis faktas nelabai džiugina, nes tai rodo, kad nemaža dalis žmonių nelabai sugeba tvarkytis su savo finansais. Bene esmine taisykle laikoma tai, kad nereikia pirkti daiktų ar paslaugų iš pinigų, kurių nėra. Aiškiau kalbant, finansų rinka Lietuvoje yra akylai prižiūrima, bet ekspertus verčia sukti galvą būtent lietuvių elgesys su pinigais. Daugelis, tiesiai šviesiai kalbant, nemoka elgtis su finansais. Kai kurie jų netgi neturi bazinių žinių apie asmeninių finansų valdymą.

Yra net kelios pagrindinės taisyklės, kuriomis vadovaujantis, galima ženkliai pagerinti savo ekonominę padėtį. Aišku, tų taisyklių reikia laikytis nuolatos, o ne tik kažkurį laiką, kuomet bus taupomi pinigai. Viena iš taisyklių – pasiruošti pagalvę bėdai. Trumpai tariant, būtina susitaupyti pinigų sumą, kuri, atėjus bėdai, leistų išgyventi bent jau pusmetį.

Toks saugumo garantas reikalingas dėl to, kad žmogus, kuris yra įspraustas į tam tikrą situaciją, galėtų lengviau priimti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu žmogus neteko darbo ir neturi jokių santaupų, jo tikslas yra susirasti bet kokį darbą, kad ir už minimalią algą. Tada jis įsidarbina ir gali patenkinti tik minimalius poreikius. Kai reikia ieškoti geresnio darbo – laiko būna labai mažai arba jo visai nėra. Šitaip žmonės ir įstringa į minimalaus atlyginimo pinkles daugeliui metų. Iš kitos pusės pažiūrėjus, turintis pagalvę, gali iš karto ieškoti geriau apmokamo darbo ir nesijaudinti dėl sekančios dienos. Kai yra pajamų, leidžiančių išgyventi bent jau pusmetį, galima jausti ramiau. Nereikia rinktis pirmo pasitaikiusio darbo. Galima ieškoti geresnių pasiūlymų, nes tam turima laiko.

Kita svarbi taisyklė – neleisti pinigų, kurių neturi. Tai yra elementari taisyklė, kuri padės nepatekti į finansinė duobę. Tai liečia būtent smulkesniu pirkinius, kuriuos būtų galima priskirti prie nebūtinųjų. Pavyzdžiui, jeigu perkate naują automobilį lizingu, nors galite važinėti ir senesniu, vadinasi pinigus leidžia be reikalo ir perkate tai, kas ne jūsų nosiai. Tokių pirkinių reikėtų vengti, nebent matematiškai toks pirkimas yra kažkuo pagrįstas.

Yra ir daugiau patarimų, kuriais vadovaudamiesi, galite pakeisit savo padėtį. Informaciją šiame tekste patiekia šis šaltinis.