Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Prasideda išsvajotasis vasaros sezonas, kuomet pasitaikius progai skubame prie jūros ar tiesiog praleisti malonų laiką gamtoje. Be jokios abejonės, vasaros sezonas reikalauja savo standartinių aksesuarų, iš kurių vienas yra itin svarbus – tai akiniai nuo saulės. Parduotuvėse galite rasti daug ir įvairių akinių, tačiau jie skiriasi ne tik kaina, bet ir kokybe. Kaip išsirinkti pačius tinkamiausius jūsų akims? Pasikalbėjome su profesionaliu oftalmologu, kad aptartume, kokios savybės yra svarbiausios akiniams nuo saulės.

Ką verta žinoti renkantis akinius nuo saulės?

Be abejo, renkantis akinius, svarbu juos pasimatuoti. Pabandykite juos prieš saulę – ar tikrai akiniai visiškai uždengia akis, ar nereikia jums mirksėti iš reflekso, nes akiniai neapsaugo nuo saulės? Kitas dalykas – akiniai turi būti labai patogūs. Niekuomet nepatarčiau rinktis akinių vien tik pagal grožį. Juk svarbiausia, kad saulės akiniai galėtų jūsų akis tinkamai apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių, kurių vasarą itin daug. Kiekvieni saulės akiniai turi tam tikrus filtrus, kurie apsaugo nuo ultravioletinių spindulių 100% arba mažiau. Aišku, jeigu akiniai gana pigūs, tačiau yra lipdukas, teigiantis, jog apsaugoma 100%, verta užsukti į kokį nors optikos centrą, kur specialistai galėtų patikrinti šiuos akinius ir pranešti jums, ar gamintojai nemelavo.

akiniai nuo saulės
www.target.com nuotr.

Akinių nuo saulės lęšiai yra labai įvairūs. Kaip žinoti, kokie tinkamiausi?

Pasirinkimų yra iš tiesų daug. Akinių lęšiai gali būti stikliniai, poliarizuoti, plastikiniai, veidrodiniai. Manoma, kad patys tvirčiausi yra plastikiniai lęšiai, kadangi jų negalima pilnai sulaužyti. O stikliniai lęšiai yra pavojingiausi, kadangi jiems įskilus, galima susižaloti. O jeigu kalbėtume apie spalvą, tai daugelis specialistų mano, jog rusvos bei gelsvos spalvos lęšiai geriausiai gali sugerti UV spindulius, tačiau tai nėra iki galo patikrinta, todėl nėra jokios problemos, jeigu mėgstate kitokios spalvos lęšius.

Pakalbėkime apie madas. Kokie saulės akiniai yra populiariausi, kaip manote, kokios tendencijos bus šią vasarą?

Manau, kad nėra taisyklių madai, tad dažniausiai žmonės išsirenka tokius akinius, su kuriais jaučiasi patogiausiai. Tačiau, galiu pasakyti, kad nevertėtų rinktis tokių akinių, kurie uždengia žmogaus antakius. Taigi, akinius dažniausiai žmonės renkasi pagal veido formą. Manau, kad šį sezoną ir toliau bus madingi retro akiniai (maždaug 1960 metų). Tai dideli ir platūs akiniai, kurie gali būti pagražinti rėžiniais. Plačios kojelės, dideli rėmeliai – dabar tokie akiniai nuo saulės populiarūs tiek vyrams, tiek moterims.

Kaip skiriasi saulės akiniuose esantys lęšių filtrai?

Įprastai, yra penki skirtingi filtrai. Nuliniu filtru vadinamieji lęšiai, kurie sulaiko tik iki 20 procentų šviesos. Dažniausiai, žmonės perka antros kategorijos lęšių filtrą turinčius akinius, kurie sulaiko nuo 60 iki 80 procentų šviesos, taip pat labai populiari pirma kategorija.

Ar kaina yra susijusi su akinių kokybe?

Be abejo, taip. Geresnius akinius gamina geresnę reputaciją turintys gamintojai, kaip ir daugelio kitų produktų atveju. Kaip ir sakiau, ne visada akiniai su 100% apsaugos nuo UV spindulių rodikliu tiek iš tiesų apsaugos, ypač jeigu tai pigūs akiniai – tikruosius parametrus galima patikrinti optikoje.