Šeštadienis , rugsėjo 22 2018
Pagrindinis / Aktualijos / Rankų darbo auksinės grandinėlės

Rankų darbo auksinės grandinėlės

Iš juvelyrikos salone siūlomos kolekcijos arba interneto puslapių auksines grandinėles išsirinkti gan paprasta. Tiesa, tokia grandinėlė ne visuomet atspindės pirkėjos ar pirkėjo asmenybę ir nebūtinai atitiks jų lūkesčius. Kodėl verta gaminti grandinėles ir kodėl – būtent auksines?

Auksinės grandinėlės gaminamos tuomet, kai atsiranda poreikis ypatingam ir vienetiniam juvelyriniam dirbiniui, o kaklą papuošianti grandinėlė yra kur kas daugiau nei priedas prie mėgstamo pakabuko. Pasitarus su juvelyru, galima įgyvendinti ilgai brandintas svajones arba paprašyti jo pasiūlyti unikalų dizainą, derėsianti prie kliento gyvenimo būdo, stiliaus, asmenybės. Užsakant tokį papuošalą, skirtingai nei perkant jau pagamintas auksines grandinėles, galima dalyvauti kūrybiniame procese nuo pradžios iki galo.

Grandinėles, pagamintas iš aukso, o ne sidabro ar kitų metalų, verta rinktis todėl, kad aukso vertė nėra pavaldi amžiui. Auksą prieš keliasdešimt tūkstančių metų vertino dar senovės egiptiečiai, tikėję, kad šis metalas atbaido piktąsias dvasias. Tie, kurie nešiojo auksinius papuošalus, egiptiečių akyse iškart įgaudavo sėkmingo, turtingo, pagarbos verto žmogaus titulą. Iš esmės tokia aukso samprata nepasikeitė iki pat šių dienų.

Ypač, jeigu tai aukštos prabos auksas. Gryną auksą žymi 999 praba, tačiau auksines grandinėles su tokia praba teks be galo saugoti – grynas auksas yra pakankamai minkštas. Tam, kad auksas taptų tvirtesnis, į jį primaišoma kitų metalų. Pavyzdžiui, sidabro, cinko, nikelio, vario ir t. t. Kitais metalais praturtintos grandinėlės tampa ilgaamžiu papuošalu, kuris gali būti perduodamas iš karto į kartą. Žinoma, juvelyrinį dirbinį stengiamasi išlaikyti kuo grynesnį, o prabą – kuo didesnę.

Yra ir mokslo neįrodytas aukso poveikis, kuriuo vieni tiki, kiti – ne. Manoma, kad auksinius papuošalus nešiojančios moterys labiau pasitikės savimi, jausis patrauklesnės, o vyrai bus ramesni, mažiau linkę į agresiją ir konfliktus. Vieno iš seniausių gydymo metodų metaloterapijos specialistai auksą taip pat mini geru žodžiu. Pasak jų, auksiniai papuošalai padeda ilgiau išsaugoti jaunystę, šalina niūrias nuotaikas ir depresiją. Maža to, auksines grandinėles nešiojantys žmonės gali išvengti rimtų širdies susirgimų.

Taip pat skaitykite

paskola su bloga kredito istorija

Paskolos Lietuvoje jau nebėra išduodamos taip greitai

Lietuvoje vartojimo kreditus teikiančios įmonės įspėja klientus – jokia paskola su bloga kredito istorija pasižyminčiam asmeniui dažniausiai nėra išduodama. Tokios taisyklės laikosi ne tik paprastos paskolų bendrovės, bet ir sutelktinio finansavimo platformos. Siekdamos apsaugoti savo turtą, finansų įstaigos imasi priemonių kliento mokumo nustatymui. Kredito istorijos patikrinimas yra vienas iš pirmųjų